Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Sugestia programowa

On nic złego nie uczynił

20/11/16
Ludzie wciąż zadają trudne pytania: Gdzie są granice ludzkiej wolności? Która religia jest prawdziwa? Czy istnieje życie po śmierci? Jednym z większych problemów, z którym boryka się ludzkość, jest kwestia życia. Rodzą się trudne pytania: W jakim momencie płód ludzki można nazwać człowiekiem? Czy wolno człowieka pozbawić życia? Co uczynić z człowiekiem, który wyrządza olbrzymią krzywdę drugiemu człowiekowi (kwestia kary śmierci)? Oddajemy dziś cześć Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata.
On, który nic złego nie uczynił, a wręcz przeciwnie – spełniał samo dobro, został wydany na śmierć przez ukrzyżowanie. Ta chwila jest dla całego świata momentem zwrotnym, najważniejszym, niezrozumiałym, trudnym do zaakceptowania.
W homilii akcentujmy zasługi Chrystusa, jakie odniósł On dla naszego zbawienia. Dziś kończy się Rok Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do refleksji: Czy uczyniłem coś dobrego na miarę mojej chrześcijańskiej godności?
 
„Nowe życie w Chrystusie”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.