Polecamy
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł
Świętego Szczepana
Sugestia programowa

Miejcie się na baczności…

26/12/16
Żeby tak roztropność i odwaga chodziły parami! Uniknęlibyśmy wówczas wielu przykrych sytuacji, a nawet niebezpieczeństw. Niestety, nie zawsze tak jest, bo nie zawsze mamy czas na to, aby głęboko zastanowić się w danym momencie nad naszym zachowaniem: odpowiedzią, gestem, mimiką, śmiechem, nawet ubraniem. Co jest ważniejsze – odwaga czy roztropność?
Która z tych cech najlepiej charakteryzowała św. Szczepana: roztropność czy odwaga? Odpowiedź jest następująca: jego silna wiara zawierała i jedno, i drugie. Chrystus prosi swych wyznawców, aby byli roztropni w słowach: „Miejcie się na baczności…”. To nic innego jak uważać na to, z kim mamy do czynienia we wszelkich sporach, dysputach dotyczących wiary. Czy jest sens wspólnie występować na antenie telewizyjnej, radiowej z osobą, która ośmiesza naszą wiarę? Co więcej, musimy potem usprawiedliwiać się, a nawet bronić? Niezależnie od tego, jak postąpimy, Pan dodaje: „Nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić”.
 
„Idźcie i głoście”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.