Polecamy
Praktyczny przewodnik po przepisach prawa kościelnego
Ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
16,90 zł 14,90 zł
Wszystkich Świętych

Sugestie programowe

25/10/16
Wielka jest wasza nagroda w niebie
Za uczciwie wykonaną pracę należy się zapłata. To jedna z podstawowych zasad w życiu, którymi kieruje się ludzkość. Czcimy dziś wszystkich Świętych, którym Pan „zapłacił” za ich dobre, święte i błogosławione życie. Błogosławieni są nie tylko ci, których dzisiaj wspominamy, ale także my, jeżeli naszym życiem, wypełnionym Ewangelią, budujemy świątynię Bożą – Kościół święty. Wszyscy Święci dali nam przykład ewangelicznego stylu życia, nawrócenia, heroizmu, oddania bez reszty, poświęcenia. Oni przebywają już z Trójjedynym. Oddajemy chwałę Bogu i cieszymy się razem ze wszystkimi Świętymi. Tak bardzo jesteśmy do nich podobni.
„Należy czcić świętych, ponieważ są przyjaciółmi Chrystusa oraz dziećmi i dziedzicami Boga (…) Cześć, jaką się okazuje najlepszym współsługom, jest dowodem miłości wspólnego Pana.
Byli też oni niby skarbnicami i czystymi mieszkaniami Boga i stali się miejscem Jego przebywania” (św. Jan Damasceński).
W homilii nawiązujemy do postaci Świętych i Błogosławionych, którzy są dla nas przykładem wcielenia w życie błogosławieństw.
 
„Nowe życie w Chrystusie”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.