Polecamy
Ekumenia żyje nadzieją. Medytacje ekumeniczne
o. prof. Wacław Hryniewicz
KSIĄŻKA
39,90 zł 1,00 zł

Wniebowstąpienie Pańskie

04/05/16
Z wielką radością wrócili do Jerozolimy
04/05/16 Olaf Szczypiński
Wątek wywyższenia może zostać uzupełniony przez omówienie warunku poznania Boga. Czy początek fragmentu Listu św. Pawła nie ukazuje tego warunku? W jaki sposób możemy dojść do tego poznania? Jak należy rozumieć ducha mądrości i objawienia? Czy jest on niezbędny? Dlaczego bez niego nie możemy odkryć nadziei naszego powołania ani chwały Bożego dziedzictwa? Czym jest to dziedzictwo? Czy oznacza ono dziecięctwo Boże? Kiedy stajemy się dziećmi Bożymi? Czy wszyscy ludzie nimi są? Czy raczej jest konieczny jakiś warunek, z którym łączy się otrzymanie Ducha?
Homilia do dorosłych
04/05/16 ks. Robert Klemens COr
Człowiek na co dzień żyjący w bardzo konkretnej, czasem nawet bezwzględnej i niezwykle absorbującej rzeczywistości raczej nieczęsto sam myślami wędruje, ku przyszłości i to eschatologicznej. Zastanawiamy się nad tym „co z nami będzie” kiedy stykamy się z tragedią, umieraniem i odchodzeniem kogoś z otoczenia lub rodziny. Jest to doświadczenie najczęściej traumatyczne i emocjonalnie zabarwione raczej negatywnie. Dlatego właśnie nie pozostaje ono bez znaczenia jeśli chodzi o skojarzenia z faktem przemijalności i śmierci.
Homilia do dorosłych
04/05/16 ks. Mariusz Karbowski
Niebo to stan. To wszechobecność Boga. To pełnia życia w łączności z Bogiem. To pełnia szczęścia. Święty Bernard tak pisał: „Chcesz wiedzieć, co jest w niebie? Nic nie ma, czego nie chcesz, a wszystko jest, co chcesz. Niech myśl o raju będzie gwiazdą twojego życia: w dzieciństwie i w młodości, w wieku dojrzałym i w starości, w radości i bólu, w pracy i odpoczynku. Na ziemi jesteśmy tylko na próbę: nasz dom jest w niebie”.
Homilia do młodzieży
04/05/16 ks. Piotr Śliżewski
„Musisz coś jeszcze zrobić, bo życie nie polega na tym, by się dobrze ustawić w doczesności, chcesz i potrzebujesz o wiele więcej niż to, co widzisz fizycznymi oczyma!”. Wynika to z tego, że człowiek dąży ku niebu. Tam otrzyma „kompleksowe i trwałe spełnienie” wszystkich swoich pragnień i dążeń. Stąd między innymi w nas pragnienie Boga. Podświadomie wiemy, że jest On odpowiedzią na wszystkie nasze pytania i rozterki.
Homilia do dzieci
04/05/16 ks. Andrzej Muńko
Cel homilii: Uświadomienie dzieciom, że naszym największym pragnieniem, marzeniem powinno być niebo i spotkanie z Jezusem, który tam na nas czeka. Rekwizyty: mikrofon, katalog biura podróży, maskotka zwierzątka, modny gadżet np. tablet, zdjęcie nieba.