Niedziela Palmowa

Sugestie programowe

09/03/16
Pokój w niebie i chwała na wysokościach
Coraz bliżej świąt i coraz bardziej brakuje nam czasu na wiele duszpasterskich spraw, szczególnie na solidne przygotowanie liturgii Triduum Sacrum, zaplanowanie spowiedzi dla „spóźnialskich”, przygotowanie homilii, spotkań kapłańskich z racji Wielkiego Czwartku, liturgii w katedrze… Jak to wszystko pogodzić, wszak doba ma tylko 24 godziny? Jak zoptymalizować zadania? Ależ to jest proste! Trzeba odrzucić to, co jest nieważne; na końcu pozostawić sprawy mniej ważne, a na pierwszym miejscu najważniejsze.
Tajemnice Wielkiego Tygodnia, a szczególnie żywa obecność w liturgii, utwierdzają naszą wiarę w Boga. Mamy się czym szczycić w wobec całego świata.
Dzisiaj jest Dzień Młodzieży – zaangażowanie młodych w liturgię Wielkiego Tygodnia jest jak najbardziej wskazane. Jeśli jest tradycja „najpiękniejszej palmy”, to warto ją podtrzymać, ale dać szansę na radość dzieciom – palma w ręku każdego dziecka jest najpiękniejsza, każda ma pierwsze miejsce. Przypominamy o znaczeniu poświęconej palmy oraz o tradycji umieszczania jej za krzyżem, obrazem, w stosownym miejscu. Zachęcajmy indywidualnie (imiennie, osobiście) wiernych do czynnego udziału w Triduum Sacrum.
 
„Nowe życie w Chrystusie”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.