1 niedziela Wielkiego Postu

Sugestie programowe

22/01/16
Przebywał w Duchu na pustyni

 
Na pustyni organizowane są renomowane rajdy. Zawodnicy z wielu krajów jadą różnymi terenowymi samochodami, motocyklami, czterokołowcami zwanymi quadami. To trudny i niebezpieczny sport, wymaga hartu ducha, siły woli i mięśni, orientacji. Są też tacy śmiałkowie, którzy pokonują pustynię na własnych nogach – idąc i biegnąc, aby tylko dotrzeć do celu. Niektórzy pokonują ją rowerem.
Jakie to ciekawe, że pustynia uczy samozaparcia, pokonania samego siebie. Wielu świętych udawało się właśnie na pustynię, bo tam byli bliżej Boga. Udajemy się na pustynię także i my, aby wzorem Mojżesza przypomnieć sobie wszelkie znaki i cuda, jakie Pan zdziałał dla Izraelitów. Z uwagą słuchamy św. Pawła: „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych, osiągniesz zbawienie”. Wyznajmy więc i powiedzmy: Moim Panem jest Jezus!
 
„Nowe życie w Chrystusie”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.