2 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe

04/01/16
Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie

 
Weselne gody w Kanie Galilejskiej są obrazem pierwotnego Kościoła – jego zalążku. Chrystus jest w środku wspólnoty. Obok Niego zaś Maryja i Apostołowie. Wciąż doświadczamy tej tajemnicy, która miała miejsce w Kanie Galilejskiej. Podczas każdej Eucharystii woda wraz z winem staje się prawdziwą Krwią Chrystusa, którą spożywamy, aby mieć życie wieczne. Każdy kościół, w którym sprawowana jest Msza Święta, jest duchową Kaną.
„Cud Pana naszego Jezusa Chrystusa, w którym uczynił wino z wody, nie dziwi tych, którzy wiedzą, że dokonał tego Bóg. W dniu godów weselnych kazał wodą napełnić sześć stągwi i uczynił to, co każdego roku [czyni] w winoroślach. Jak bowiem to, co słudzy wlali w stągwie, za sprawą Pana przemieniło się w wino, tak i to, co obłoki zlewają za sprawą tegoż Pana, przemienia się w wino. Tego nie podziwiamy, bo to dzieje się corocznie; stałe powtarzanie usuwa bowiem podziw” (św. Augustyn).
 
„Nowe życie w Chrystusie”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.