Objawienie Pańskie

Sugestie programowe

29/12/15
Słyszeliście o udzieleniu przez Boga łaski
W uroczystość Objawienia Pańskiego ukazujemy potrzebę ewangelizacji, szczególnie tam, gdzie o Dobrej Nowinie zapomniano. Najczęściej jest to problem odejścia od wiary w Chrystusa, ale także wstydu.
Ewangelista Mateusz ukazuje, że wiara w Chrystusa jest dla wszystkich ludzi. Symbolizują to Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Nowonarodzonemu. Po oddaniu hołdu Najwyższemu Panu ominęli złego Heroda i inną drogą wrócili do swej ojczyzny. W ten sposób rozszerzyli prawdę o wcieleniu na ówczesny Wschód.
Propozycja pastoralna: Wzmacniamy idę Orszaku Trzech Króli, która dociera do wielu wspólnot, szczególnie miejskich. Jeśli to możliwe, organizujemy ów orszak w parafii. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży prosimy młodych o zaangażowanie. Prosimy młodzież, aby przygotowała mapę „białych plam” – tam, gdzie jeszcze nie dotarła Ewangelia.
 
„Nowe życie w Chrystusie”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.