Środa Popielcowa

Sugestie programowe

22/01/16
Pojednajcie się z Bogiem

 
Z uwagą słuchamy proroka Joela, nabożnie odmawiamy słowa Psalmu 51, z ciekawością śledzimy pouczenia św. Pawła Apostoła. Ewangelia zaś przybliża nam sens modlitwy, postu i jałmużny. Mając takie bogactwo słowa, najpierw zadbajmy o samych siebie, o czystość serca i spokój ducha, a potem – o ile dojdziemy do takiego przekonania – przekonujmy do nawrócenia naszych bliźnich. Początki są zawsze trudne, ale za to dynamiczne. Nie załamujmy się niepowodzeniami.
„Kto bowiem wyznaje swe grzechy i swoje grzechy oskarża, ten już trzyma się Boga. Oskarża Bóg twoje grzechy, a jeśli i ty je oskarżasz, łączysz się z Bogiem. Człowiek i grzesznik to niejako dwie rzeczy. To co słyszysz o człowieku, Bóg uczynił; to, co słyszysz o grzeszniku, sam człowiek to sprawił. Zgładź to, co uczyniłeś, aby Bóg ocalił to, co On uczynił” (św. Augustyn).
 
„Nowe życie w Chrystusie”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.