Polecamy
Pozostać w prawdzie Chrystusa. Małżeństwo i Komunia w Kościele katolickim Best
seller
pod red. Roberto Dodaro
KSIĄŻKA
28,00 zł 23,80 zł

19 niedziela okresu zwykłego

Sugestia programowa
13/08/17 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Nasze życie jest sumą wszelkich naszych myśli, czynów, słów, wydarzeń, planów. Nie wszystkie akceptujemy, bowiem nie wszystko wydarza się zgodnie z naszymi pragnieniami. Dlatego w chwilach kryzysu wątpimy: w siebie, w bliskich, w sens życia na ziemi, w ludzką dobroć, w sens cierpienia, w sens miłości – mówiąc językiem poezji – miotają nami fale zmienności losu.
Homilia do dorosłych
13/08/17 Olaf Szczypiński
Prorok wychodzi dopiero z ukrycia, gdy słyszy szmer łagodnego powiewu. Dlaczego taka kolejność? Czy można powiedzieć, że Bóg jest tym, który sam wyprowadza z niedoli, daje nadzieję, manifestuje swoją obecność właśnie po to, aby człowiek mógł mu zaufać?
Homilia do dorosłych
13/08/17 ks. Franciszek Zawadzki
Każdy z nas jak podejrzewam, mógłby teraz opisać sytuację swojego życia i wskazać jak wiele przez to w jego sercu niepokoju i niepewności. Czasami również zdajemy sobie sprawę, że przyczyną trwogi w naszych sercach jest nasz grzech, popełnione błędy, zadane innym zranienia, zniszczone relacje, nałogi z których trudno powstać…
Homilia do dorosłych
13/08/17 ks. Marcin Chudzik
Pewna kobieta ma złe przeżycia w swoim małżeństwie. Człowiek, którego kiedyś kochała i mu zaufała, tylko ją bił i nadużywał jej dobroci. Wkrótce po rozwodzie spotyka innego człowieka, który jest miły, łagodny i troskliwy. Ale z powodu wcześniejszych doświadczeń nie może się do niego przekonać. Ktoś zawsze chciał być nauczycielem. Ale pewnego dnia ktoś, komu ufał, powiedział, że nie ma odpowiedniego podejścia do dzieci. Od tego momentu wątpi w to, aby zostać nauczycielem.
Homilia do dzieci
13/08/17 ks. Konrad Zygmunt
Drugim taki wydarzeniem na jeziorze było to, że nagle kogoś zauważyli. Kto to był? (Jezus). A co było tak szczególnego w tym widoku? Przecież ktoś mógłby powiedzieć, że znali dobrze Jezusa i widzieli się z nim co dzień. Co się stało, że krzyknęli ze strachu? (bo Jezus szedł po wodzie, myśleli, że to zjawa). Uspokoiły ich słowa Jezusa, który powiedział: „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”...