Polecamy

31 niedziela okresu zwykłego

05/11/17
Kto się wywyższa, będzie poniżony
05/11/17 Patryk Jakubowski
Warto przy okazji dzisiejszej homilii przypomnieć słuchaczom o ich sprawczości. Kościół bogaty jest w różne powołania. Nieocenioną rolą w Kościele jest rola osób świeckich.
Homilia do dorosłych
05/11/17 ks. Robert Bielawski
Ksiądz stanie się wzorem dla innych, kiedy sam będzie dbał o swoje wnętrze, kiedy będzie potrafił przyjąć uwagi pozytywne i negatywne, będzie wyciągał wnioski dla swojego życia, nieustannie się rozwijał duchowo i intelektualnie, wspierany duchowo przez ludzi należących do jego parafii. Ja pragnę swojej kapłańskiej świętości, czy ty pragniesz tak samo tej mojej świętości jako księdza? Ja codziennie modlę się za ciebie, czy ty modlisz się za mnie?
Homilia do dorosłych
05/11/17 ks. Franciszek Zawadzki
Czy w dzisiejszym świecie da się żyć zgodnie z Chrystusowym wezwaniem do pokory? Czy można zrezygnować z walki o lepsze miejsce w pracy, rodzinie, parafii, wśród znajomych, by nie zostać zepchniętym na margines, by nie pozwolić jednocześnie się skrzywdzić, by nie zostać zmiażdżonym przez rozpędzony tłum, który pędzi, by tylko zająć pierwsze miejsca... w biznesie, w uznaniu, w sondażach wszelkiego rodzaju.
05/11/17 s. Urszula Kłusek SAC
Dlaczego Pan Jezus każe nam dziś przyjrzeć się faryzeuszom? Dlatego że każdy z nas dziś musi sobie zadać pytanie o to, ile jest w nim z biblijnego faryzeusza. Jezus zna nasze serca i wie, że pycha oraz wynikające z niej zakłamanie jest w jakimś stopniu grzechem każdego człowieka.
Homilia do dzieci
05/11/17 bp Antoni Długosz
Proponowane pomoce: I - obraz grupy dzieci, obraz dziecka pomagającego drugiemu, obraz dumnego dziecka; II - obraz Pana Jezusa, napis: Faryzeusze, obraz dumnego faryzeusza; III – napis: Pokora.