Polecamy
Różaniec z Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim
ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
5,00 zł 4,25 zł

Wszystkich Świętych

01/11/17
Błogosławieni...
01/11/17 Sławomir Zatwardnicki
Czy kluczem do dzisiejszej ewangelii jest nagroda niebieska, która czeka ludzi błogosławieństw? Może zatem chodzi o pozbycie się złudzeń, że na tym świecie leżącym w mocy Złego oraz grzechu można liczyć na jakiekolwiek gratyfikacje?
Homilia do dorosłych
01/11/17 ks. Adam Kalbarczyk
Świętość nie jest bowiem nagrodą za dobre sprawowanie, lecz darem Bożym. Każdy z nas otrzymał od Boga ten dar w sakramencie chrztu świętego. Wszyscy zaś ochrzczeni tworzą Jego święty lud, święte zgromadzenie i noszą w sobie Boskie życie.
Homilia do dorosłych
01/11/17 ks. Jarosław Czyżewski
HOMILIA DO WYGŁOSZENIA NA CMENTARZU Przychodząc dziś na cmentarz, przynosimy ze sobą tak wiele różnych wspomnień i emocji. Pojawia się być może pamięć o momencie śmierci naszych bliskich. Wypadek, nowotwór, starszy wiek. Odchodzenie jednych nagłe i niespodziewane, innych powolne, w jakimś sensie oczekiwane. Jedni świadomi swojego przejścia, drudzy nie. Jedni zbuntowani i niepogodzeni, inni z pogodą ducha i nadzieją czekający na nowe życie.
Homilia do młodzieży
01/11/17 ks. Artur Filipiak
Jezus również nie podaje definicji szczęścia, ale wskazuje na zasady, według których powinien żyć człowiek, by móc nazwać siebie szczęśliwym. To są błogosławieni – greckie słowo makarios oznacza właśnie ludzi szczęśliwych, takich, którym można pozazdrościć. Niekoniecznie znaczy to, że świetnie im się powodzi, że omijają ich trudności lub cierpienie. Chodzi raczej o to, że – bez względu na to, jak się czują – mają szczęście, bo ich życie jest takie, jakie powinno być. Jezus nadaje nową perspektywę szczęścia i nieszczęścia, uczy nowego sposobu wartościowania życia.
Homilia do dzieci
01/11/17 Danuta Szelejewska
Słowa Pana Jezusa z Kazania na górze to niezawodna recepta na szczęście. Uznane za kodeks moralności chrześcijańskiej, zachęcają do bezwzględnego ich przestrzegania. Warto pamiętać, że praktyczna realizacja błogosławieństw, to zwykła, szara codzienność, wymagająca od chrześcijanina gotowości do pełnienia woli Bożej. Martwić się nie musimy. Chrystus Eucharystyczny pomoże nam pokonać przeciwności. Przyjmujmy Go jak najczęściej w Komunii Świętej. Wraz z Nim podołamy trudnym wymaganiom.