Wszystkich Świętych

Sugestie programowe

01/11/17
Błogosławieni...
Oprócz imienia własnego, które otrzymaliśmy na chrzcie św., nosimy wspólne imię – „chrześcijanie”. Do tych imion dołączamy także imię z bierzmowania oraz dzisiejsze słowo, które dopełnia nasze powołanie i też może być naszym imieniem – „błogosławieni”, czyli szczęśliwi. Każdy, kto jest blisko Chrystusa – jest szczęśliwy, czyli błogosławiony.
A kto jest owym błogosławionym? Odpowiedź znajduje się w Ewangelii: to ten, kto ze względu na królestwo niebieskie jest ubogi, czasem smutny, cichy, odczuwa niesprawiedliwość, dba o czystość serca, pragnie pokoju między ludźmi, cierpi prześladowanie ze względu na sprawiedliwość.
W homilii nawiązujemy do ludzkiego pragnienia bycia szczęśliwym – dla wierzących w Chrystusa oznacza to bycie błogosławionym. Mottem homilii na cmentarzu mogą być słowa: „O zmarłych nigdy źle – zawsze dobrze”.
 
„Idźcie i głoście”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.