Polecamy

Dzień Zaduszny

Homilia do dorosłych
02/11/17 ks. Kazimierz Kubat SDS
WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH · 2 LISTOPADA Skoro bowiem Ojciec woła nas: Synowie ludzcy, wracajcie!, to dlaczego mielibyśmy się obawiać tego powrotu do domu Ojca? No chyba, że za bardzo zaangażowałeś się w doczesność ...i może dlatego wieczność jest dla ciebie tak przerażająca, a spotkanie z Bogiem będzie raczej spotkaniem z surowym Sędzią, niż spotkaniem z miłującym Ojcem? Dlatego być może warto się modlić słowami psalmu: Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy osiągnęli mądrość serca. Tej bowiem mądrości serca potrzeba nam, gdy stajemy wobec rzeczy ostatecznych i nieprzemijających.
02/11/17 ks. Andrzej Ziółkowski CM
WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH · 2 LISTOPADA Łzy smutku z tego powodu widzimy dość często, ale najczęściej wtedy, gdy odprowadzamy kogoś na spotkanie z Bogiem. Często sami płaczemy, bo straciliśmy kogoś, kogo kochaliśmy, kto był nam bliski. Łzy smutku dyskretnie wycieramy, ale w ogóle ich nie pokazujemy.
Homilia do dorosłych
02/11/17 Olaf Szczypiński
WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH · 2 LISTOPADA Zmarli, za których dziś się modlimy, mają twarze konkretnych osób - rodziców, dzieci, przyjaciół, znajomych. Do tego grona należą jednak także ci, których imion nie znamy, ale ufamy, że wszyscy oni mieli nadzieję oglądania Boga.