Polecamy
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
12 niedziela okresu zwykłego
Sugestia programowa

Dlatego nie bójcie się…

25/06/17 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Kto wzywa do odwagi żołnierzy? Dowódca. A sportowców, aby osiągali najlepsze wyniki? Trener. A pacjenta przed zabiegiem, operacją? Lekarz. A dzieci, aby nie bały się ciemności? Mama i tata. A cierpiących, aby wytrwali w bólu? Ich bliscy. A nowicjusza w seminarium duchownym? Ojciec duchowny. A kogoś, kto stoi przed poważną decyzją? Ten, który go kocha – przyjaciel.
Do odwagi wzywa także Chrystus – wzywa apostołów, aby nie bali się głoszenia Jego nauki. Nie mogą bać się ludzi. Mają się bać jedynie Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
Słowa Chrystusa umacniają każdego, nawet tego, który jest nieśmiały, delikatny, cichy, nie rzuca się nikomu w oczy. Tak więc – odwagi!
Homilia powinna zawierać słowo „odwaga” w różnych znaczeniach i odcieniach. Warto dać przykład odważnych w wierze – świętych i błogosławionych naszych czasów.
 
„Idźcie i głoście”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.