12 niedziela okresu zwykłego
Sugestia programowa

Dlatego nie bójcie się…

25/06/17 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Kto wzywa do odwagi żołnierzy? Dowódca. A sportowców, aby osiągali najlepsze wyniki? Trener. A pacjenta przed zabiegiem, operacją? Lekarz. A dzieci, aby nie bały się ciemności? Mama i tata. A cierpiących, aby wytrwali w bólu? Ich bliscy. A nowicjusza w seminarium duchownym? Ojciec duchowny. A kogoś, kto stoi przed poważną decyzją? Ten, który go kocha – przyjaciel.
Do odwagi wzywa także Chrystus – wzywa apostołów, aby nie bali się głoszenia Jego nauki. Nie mogą bać się ludzi. Mają się bać jedynie Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
Słowa Chrystusa umacniają każdego, nawet tego, który jest nieśmiały, delikatny, cichy, nie rzuca się nikomu w oczy. Tak więc – odwagi!
Homilia powinna zawierać słowo „odwaga” w różnych znaczeniach i odcieniach. Warto dać przykład odważnych w wierze – świętych i błogosławionych naszych czasów.
 
„Idźcie i głoście”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.