Polecamy
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

6 niedziela wielkanocna

Homilia do dorosłych
21/05/17
Wokół nas coraz więcej zakazów i nakazów. Trudno się poruszać w takim gąszczu słów. Gdy do tego dodamy, że „nieznajomość prawa nie usprawiedliwia”, to któż to potrafi tak żyć, aby niczego nie naruszyć? Nawet urzędnicy narzekają, że przepisy prawne zbyt szybko się zmieniają…
Homilia do dorosłych
21/05/17 Patryk Jakubowski
Wsłuchując się w nauczanie Chrystusa mam poczucie, że miłość to emocje, których fundamentem są czyny. Czy nakazy nakładane na nas przez Zbawiciela mogą stać się bramą do wolności? Chciałbym, aby kaznodzieja nakreślił słuchaczom kwintesencję agape. Warto rozważać, jak kochać nieprzyjaciół jednocześnie nie odbierając sobie godności. Często spotykam się z różnymi forami „nawracania z miłości” – nawracania na inne wyznanie, na inne poglądy… Zawsze wtedy zastanawiam się, gdzie są granice w przekazywaniu miłości?
Homilia do dorosłych
21/05/17 ks. Tomasz R. Kubak
Wiosna jednak, choć jest pięknym obrazem, nie pokazuje nam całej prawdy o miłości. Wpatrzeni w Jezusa, zasłuchani w Jego naukę, widzimy, że wiosenna radość bliskości Pana ma swoje punkty zwrotne. Męka i krzyż Jezusa jakby zakłóca nam ten wiosenny obraz. Nastaje ciemność, uczniowie muszą sobie poradzić ze śmiercią Nauczyciela. Miłość, ta uskrzydlająca, wiosenna miłość, jest prawdziwa, gdy jest dawaniem.
Homilia do dorosłych
21/05/17 ks. Zbigniew Kosik
Gdy diakon Filip odważył się głosić słowo w Samarii, musiał być pewien wypowiadanych swoich słów, wiarygodności czynów w miejscu wyjątkowo nieprzychylnym i nieprzyjaznym (Dz). Mieszkańcy Samarii byli traktowani przez Żydów na równi z poganami; uważano ich za ludzi gorszej kategorii. Stąd też misja diakona była szczególnie wymagająca.
Homilia do młodzieży
21/05/17 o. Marcin Wrzos OMI
Żydzi nie chcieli z nimi rozmawiać, bo nie pielgrzymowali do Jerozolimy, zawierali małżeństwa z wyznawcami innych religii, a nawet pozwalali na to, aby oni oddawali cześć bożkom na swojej ziemi. Właśnie do nich poszedł Filip i działy się u nich zadziwiające rzeczy. Poczytaj świadectwa Roberta „Litzy” Fridricha, Tomka Budzyńskiego, Patrycji Hurlak. Niektórzy ich przekreślali. Mówili: nie ma sensu, a dziś to oni głoszą Ewangelię. Zaskakujące? Jednak pierwsze jest to, że potwierdzali swoim życiem, to w co wierzyli, to co mówili.
Homilia do dzieci
21/05/17 bp Antoni Długosz
Ucieszyłem się, gdy rodzice powiedzieli mi, że jestem owocem ich miłości (obraz). Potem każdego dnia doświadczałem tego, że za tymi słowami rodziców szły czyny świadczące, że naprawdę mnie kochają. Pracą w domu mama dowodziła (obraz), że mnie kocha, a tatuś (obraz) pracą zawodową zarabiał na utrzymanie rodziny. Znakami miłości rodziców do mnie były prezenty urodzinowe i imieninowe, troska o moje zdrowie, organizowanie wycieczek, wakacji. Tę listę dowodów miłości rodziców można prowadzić w nieskończoność.