Trójcy Przenajświętszej
Sugestia programowa

Kto wierzy w Niego…

11/06/17 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Czy wiarę można zmierzyć? Tak, ale jaką miarę przyłożymy? Liczbę odprawionych liturgii? odmówione modlitwy? Wysłuchane spowiedzi? odbyte pielgrzymki? przebyte cierpienia? Darowane winy? przebaczone grzechy? czuwanie nad dzieckiem? Chyba to wszystko po trochu mierzy siłę wiary. A gdy dodamy świadectwo współczesnych męczenników, to wtedy nie mamy już żadnych wątpliwości, że Trójjedyny mieszka w sercach swych wyznawców.
Rozmowa Jezusa z Nikodemem uszlachetnia nasze dążenia. Wierzymy w Trójjedynego Boga, w Jego niepojętą i nieogarnioną miłość. Tym samym wierzymy w życie wieczne.
Nauka o Przenajświętszej Trójcy jest trudna, ale nie chodzi w tej nauce o to, aby wszelkie tajemnice rozwikłać, rozwiązać, poznać, przeniknąć, dotknąć, zbadać, przeanalizować, lecz… żeby nimi żyć. Uwzględniamy w homilii fakt dialogu Jezusa z Nikodemem.
 
„Idźcie i głoście”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.