2 niedziela okresu zwykłego
Sugestia programowa

Zobaczył Jezusa, nadchodzącego…

15/01/17
Ileż to razy patrzymy, a nie widzimy – osób, przedmiotów, zdarzeń. Najczęściej spotyka to ludzi zmęczonych – wpatrują się w dal, są w innym świecie, nie dostrzegają nic wokół siebie. Takie sytuacje przytrafiają się każdemu, nawet małym dzieciom. Czasami słyszymy zarzuty: wołałem do ciebie, machałem rękami – nie zauważyłeś, aleś był zamyślony.
Ileż to razy takich zamyślonych można zauważyć podczas Eucharystii. Jeśli są „zatopieni na modlitwie”, to nie ma co przeszkadzać. Ale co uczynić, jeśli nie widzą nadchodzącego Chrystusa…?
Aby dać świadectwo o naszym Mistrzu i Panu, trzeba być świadomym tego, co się dzieje wokół nas. Owszem, każdemu może się zdarzyć chwila zmęczenia, senności, zniechęcenia czy nawet znudzenia, ale… nie w kwestiach wiary! W tym wypadku nie możemy nie zauważyć nadchodzącego ku nam Jezusa! Nie możemy pominąć Jego obecności!
W homilii akcentujemy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – przypominający nam o problemie nabrzmiałym w ostatnich latach. Co czynić, aby zauważyć tych, którzy rzeczywiście potrzebują pomocy?
 
„Idźcie i głoście”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce