Objawienie Pańskie
Sugestia programowa

Gdzie jest Nowonarodzony?

06/01/17
Mędrcy ze Wschodu, jako uczeni ludzie, dowiedzieli się o nowo narodzonym Królu żydowskim. Nie wiemy od kogo. Może studiowali natchnione Pisma i wczytywali się w teksty mesjańskie? A może by tak spróbować, choćby w małym ułamku, naśladować Mędrców? Szukać miejsca, gdzie jest Nowonarodzony?
Jak i gdzie szukać sensu życia? Jest to jedno z trudniejszych pytań, jakie stawia sobie człowiek. Odpowiedzi jest wiele i także one są trudne. Wszelkie idee, nurty filozoficzne, poszukiwania naukowe, dociekania twórców, prace artystów – przez wszystko to próbujemy odpowiedzieć na pytanie o sens życia, o szczęście.
Mędrcy ze Wschodu, jako uczeni ludzie, dowiedzieli się o nowo narodzonym Królu żydowskim. Nie wiemy od kogo. Może studiowali natchnione Pisma i wczytywali się w teksty mesjańskie?
A może by tak spróbować, choćby w małym ułamku, naśladować Mędrców? Szukać miejsca, gdzie jest Nowonarodzony? Pokłonić się Jemu? Ofiarować jakiś dar? Inną drogą wrócić do siebie? Spróbujmy nie bać się współczesnego herodowego plemienia.
Dziś obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Przypominamy o tym, że chrześcijanie głoszą całemu światu Dobrą Nowinę o zbawieniu.
 
„Idźcie i głoście”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce