Co miesiąc - adoracje, nabożeństwa

07/09/17 ks. Maciej K. Kubiak
Teksty nabożeństwa można wykorzystać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca lub w innym dniu.
Homilia do dorosłych
05/10/17 ks. Maciej K. Kubiak
Teksty nabożeństwa można wykorzystać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca lub w innym dniu.
Homilia do dorosłych
01/09/17
W momencie chrztu każdy chrześcijanin otrzymuje płonącą lampę. Przez pierwsze lata wzrastania zadaniem rodziców, krewnych i bliskich jest to, aby lampa świeciła jasnym blaskiem, czyli – mówiąc prościej – dbają o stan wnętrza dziecka, o dobre samopoczucie duchowe. Ale gdy dziecko wie już co to jest dobro, a co zło, samo zaczyna dbać o stan swojej lampy.
Homilia do dorosłych
06/10/17
Aby lepiej zrozumieć dzisiejszą Ewangelię, trzeba by powiedzieć tak: „Źle z tobą, Korozain! Źle z tobą Betsaido!” albo „Idziesz złą drogą, Korozain! Idziesz złą drogą, Betsaido”! O, to już jest zupełnie co innego. Czujemy lepiej powagę sytuacji...
Homilia do dzieci
06/10/17 Danuta Szelejewska
Ponieważ od chwili chrztu należymy do Chrystusa, absolutnie nie musimy się lękać. Z Nim przezwyciężymy wciąż mnożące się trudności dnia codziennego, pokonamy złudne pokusy oraz wytrwamy w dobrych postanowieniach. Nie pozwolimy, by ogarnęła nas chęć łatwego zysku. Udział w dzisiejszej Eucharystii jest ogromnym krokiem naprzód w drodze do przygotowanego dla nas przez Chrystusa wiecznego szczęścia.
Homilia do dorosłych
13/09/17 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Siostra Łucja tak zwraca się do Maryi: „Polecono mi, żebym Panią prosiła o wiele rzeczy: o uzdrowienie pewnego chorego i jednego głuchoniemego. A Maryja tak odpowiada: Tak, kilku uzdrowię, innych nie. W październiku uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli. I zaczynając się wznosić, znikła jak zwykle”. Trwajmy na wspólnotowej modlitwie. Obecność Maryi doda nam sił w proś- bach do Boga za siebie i bliźnich.