Polecamy
Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł

15 niedziela okresu zwykłego

15/07/18 ks. Stanisław Dyk
„Miłość Chrystusa przynagla nas” do głoszenia Bożego miłosierdzia
15/07/18 Olaf Szczypiński
Rodzą się bowiem następujące pytania: dlaczego Bóg chce pojednać świat ze sobą? Czy śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa nie było właśnie owym pojednaniem? Co oznacza zjednoczenie tego, co w niebiosach z tym, co na ziemi? Jaka jest różnica, jeśli w ogóle, między zbawieniem a odkupieniem?
Homilia do dorosłych
15/07/18 ks. Robert Klemens COr
Każdy człowiek, jako istota społeczna, tęskni i pragnie taką więź mieć. Nawet ci, którzy formalnie deklarują się jako „wolne elektrony”, mentalnie czują (czasem pragmatycznie) bądź odkrywają potrzebę małej czy większej wspólnoty, z którą mogliby się identyfikować.
Homilia do dorosłych
15/07/18 ks. Piotr Śliżewski
Zbyt często zatrzymujemy się na pierwszym usłyszanym słowie i nie chcemy iść dalej, w głąb. Ograniczamy Boże działanie w naszym życiu, zakładając, że więcej już nie wypada, albo po prostu nie damy rady. Zapominamy o tym, co tak pięknie wyraził autor Listu do Efezjan: „istniejemy ku chwale Jego majestatu”. Uświadomienie tego wiele zmienia.
Homilia do dzieci
15/07/18 ks. Konrad Zygmunt
ak się przygotowujemy do takiego wyjazdu? (szykujemy bagaż). Pomagają nam w tym rodzice, bo bardziej potrafią przewidzieć wszystkie sytuacje, gdzie coś będzie nam potrzebne. Mam tutaj taki plecak (torbę) i coś tam już jest spakowane. Czy potrzebujemy plecaka, torby? (tak, nie da się trzymać tylu rzeczy w rękach). A ile ich potrzebujemy? (jeden, dwa). Można właściwie powiedzieć, że jak najmniej. Czyli trzeba się dobrze spakować.