Polecamy
Pierwsza Komunia z białą kokardą Best
seller
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
24,90 zł 20,90 zł

19 niedziela okresu zwykłego

12/08/18 ks. Stanisław Dyk
W Eucharystii Ojciec „pociąga” wierzącego na spotkanie ze sobą i daje moc w pielgrzymce wiary
12/08/18 Michał Piotr Gniadek
Psalmista nawołuje: „Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry”. Czyli powinniśmy zmienić nasz sposób planowania. Najpierw trzeba zwrócić się ku Bogu, skosztować Jego ciała i słowa, by potem móc dokonywać najbardziej perspektywicznych wyborów.
Homilia do dorosłych
12/08/18 ks. Mariusz Pohl
Jezus odwołał się do manny, bo dobrze zrozumiał intencje i zamysły Żydów. Oni po prostu chcieli codziennej porcji darmowego chleba i to jeszcze najlepiej z czymś do obłożenia. Skoro na pustyni od Mojżesza była tylko sama manna, to przecież teraz od Mesjasza należałoby się więcej.
Homilia do dorosłych
12/08/18 ks. Kazimierz Kubat SDS
Bez Eucharystii przyjmowanej regularnie i z miłością nie mam szans na przeżycie. Bez Eucharystii umieram. A to przecież Ojciec daje nam na pokarm ciało swojego Syna, „abyśmy życie mieli i mieli je w obfitości”. Bez Niego nie mamy możliwości przeżycia. Bez Niego nic uczynić nie możemy. Wydaje nam się tylko, że żyjemy, że nam się powodzi, że jesteśmy zdrowi.
12/08/18 Monika Zuber
Bóg nas chce wspierać w tym zadaniu naśladowania Jezusa, dlatego ofiarował nam dar mądrości w Piśmie Świętym, do którego możemy zajrzeć codziennie, aby otrzymać pokrzepienie i cenne wskazówki. Warto korzystać z tego przewodnika wiary i chociażby mały kęs wziąć ze sobą na cały dzień.