Polecamy
Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego... Kazania katechizmowe cz. I
ks. Piotr Ostański
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł

1 niedziela Adwentu

Sugestia programowa
02/12/18
W Eucharystii Chrystus „przychodzi z wielką mocą” Ducha Świętego, aby dodać wiernym otuchy i odwagi
02/12/18 Patryk Jakubowski
Gdy słucham słów Ewangelii z tej niedzieli od razu nasuwa mi się pytanie: czym jest paruzja? Chciałbym, aby kaznodzieja wyjaśnił wiernym w jaki sposób powinniśmy przygotować się na spotkanie z Chrystusem. Dobrze by było, gdyby unikał on straszenia piekłem czy wzbudzania w wiernych lęku i niepokoju. Przeczcież Chrystus przemawia do nas w lekkim powiewie. Świat nie chroni chrześcijan i ludzi dobrej woli przed zmartwieniami, lękami i bólem.
Homilia do dorosłych
02/12/18 ks. Szymon Bajon
Życie uczy nas, że w różny sposób można czegoś lub kogoś oczekiwać. Znamy oczekiwanie radosne, pełne wewnętrznego rozemocjonowania, zniecierpliwienia i podniecenia – kiedy czekamy na spotkanie z kimś, kogo kochamy, z kimś dla nas ważnym, albo gdy spodziewamy się jakiegoś miłego dla nas wydarzenia.
Homilia do dorosłych
02/12/18 ks. Kazimierz Kubat SDS
Wydaje się, że chyba trochę przyzwyczailiśmy się do spokojnego, komfortowego i luksusowego katolicyzmu, bez wymagań, który zapewnia nam, w pewnym sensie beztroskie życie. Ale ten luksusowy katolicyzm usypia naszą czujność, powoduje, że nie zwracamy uwagi na moralną stronę naszego życia. Ten luksusowy, wygodny katolicyzm prowadzi bardzo często do nijakości, do uśpienia, do zapomnienia o tym, że nie żyjemy jeszcze niebie, że jesteśmy stale poddani zakusom szatana. Dlatego sam Chrystus nawołuje do czujności mówiąc „uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek codziennych trosk”, czy nawet beztroski.
Homilia do młodzieży
02/12/18 s. Arletta Ziółkowska
Oto zaczyna się Adwent. Czas znaków, które zbliżają nas do Stwórcy. Widzimy fiolet szat liturgicznych – kolor zatroskania człowieka o swoje zbawienie. Zapalamy roratnie lampiony, aby ich światło wskazywało na Chrystusa, który przychodzi i daje nową nadzieję. Oto Adwent. Czas rekolekcji, modlitwy, czas radosnego oczekiwania. Nasz Pan przychodzi i staje pośród nas. Pragnie wejść w szarą, zwykłą zimową codzienność. Pragnie wlać w nasze serca nową wiarę, nową nadzieję i miłość.
Homilia do dzieci
02/12/18 ks. Dariusz Zuber
W Ewangelii Pan Jezus mówi: „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi ludzie którzy to zobaczą będą się bać. Będą też niszczycielskie burze. Ludzie, jak mówi dalej Pan Jezus mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte”. Czy nie brzmi to strasznie? Zaraz po tych słowach Pan Jezus mówi do swoich uczniów i uczennic: Gdy będą się dziać te straszne rzeczy na niebie, to nie bójcie się. Bo wtedy ujrzycie Mnie, przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwałą.