Polecamy

3 niedziela Adwentu

Sugestia programowa
16/12/18 ks. Stanisław Dyk
Wskazanie na życie chrześcijanina przemienionego przez Ducha Świętego: Chrześcijanin został w Eucharystii zanurzony w Duchu Świętym i ponownie doświadczył zbawczej obecności Boga. Radość taka prowadzi jednocześnie do dziękczynnej modlitwy i głębokiego pokoju oraz do łagodności.
Homilia do dorosłych
16/12/18 Danuta Stankiewicz
To Jezus Chrystus jako Słowo Wcielone jest Źródłem życia, które nigdy nie wysycha. Z tego też względu zachęćmy się nawzajem, aby dla wypełnienia obowiązków stanowych i zawodowych czerpać „wodę ze zdrojów zbawienia”, pytając jednocześnie: Jak to czynić?
Homilia do dorosłych
?
16/12/18 ks. Robert Klemens COr
Prorok znad Jordanu zostaje zapytany o tak ważną sprawę, ponieważ rozpoznawano go jako oczekiwanego Zbawiciela. Jednakże skromność, pokora i prawda, którą Jan nosił w swoim sercu kazały mu wyjaśnić, że „idzie mocniejszy, któremu nie jest godzien rozwiązać rzemyka u sandałów”. Nie jest to jednak zepchnięcie odpowiedzialności i niechęć do udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.
Homilia do dorosłych
16/12/18 ks. Marcin Chudzik
Trzecia niedziela Adwentu, niedziela Gaudete, niedziela radości – mówi nam, że bliskie jest już narodzenie Jezusa i dlatego mamy się radować. Pierwszym krokiem do szczęścia w Panu jest porzucenie grzechu, abyśmy mogli żyć z Bogiem w łasce. Ludzie pytali Jana Chrzciciela: Co powinniśmy zrobić?
Homilia do młodzieży
16/12/18 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Dzisiejsza trzecia niedziela adwentu nazywa się w języku łacińskim „Gaudete”, co oznacza „Radujcie się” (napis umieszczamy w pobliżu ambonki). Z czego mamy się radować? Posłuchajmy pierwszej zwrotki religijnej piosenki pod tytułem „Zwiastowanie”...
Homilia do dzieci
16/12/18 bp Antoni Długosz
W trzecią niedzielę Adwentu dzieli się z nami wielką radością prorok Sofoniasz (obraz) i św. Paweł (obraz). Ta radość pochodzi od Pana Boga, który zapowiada, że posyła na ziemię Pana Jezusa (obraz). Będzie On z nami, wejdzie w życie każdego człowieka. Prawda, że Jezus przychodzi do nas, zachęca, abyśmy przygotowywali się na spotkanie z Nim.