Polecamy
Ekumenia żyje nadzieją. Medytacje ekumeniczne
o. prof. Wacław Hryniewicz
KSIĄŻKA
39,90 zł 1,00 zł

4 niedziela Adwentu

Sugestia programowa
23/12/18 ks. Stanisław Dyk
Wskazanie na życie chrześcijanina przemienionego przez Ducha Świętego: Uczestnicy zgromadzenia liturgicznego doświadczyli rzeczywistości Nowego Przymierza – obecności królestwa Bożego, które objawia się „w sprawiedliwości, pokoju i radości w Duchu Świętym” (Rz 14, 17).
Homilia do dorosłych
23/12/18 Teresa Zatryb
Myślę, że kaznodzieja mógłby dokładnie przeanalizować dzisiejszy psalm, by nie zamazał się w natłoku jutrzejszych świecidełek: „Odnów nas Boże i daj nam zbawienie”. Psalm 80 dobrze ilustruje sytuację w jakiej się znajdujemy i prośbę o ratunek.
Homilia do dorosłych
23/12/18 ks. Paweł Pacholak
Gdy Elżbieta zobaczyła Maryję niosącą w łonie Zbawiciela – „wydała okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona”. Gdy wiele lat później ludzie słuchali Jezusa to albo szli za nim, albo planowali jakby go zgładzić, ale nikt nie pozostawał obojętny...
Homilia do dorosłych
23/12/18 ks. Franciszek Zawadzki
Z prostotą i ubóstwem Betlejem, do którego zaprasza nas liturgia czwartej niedzieli Adwentu, prowadząc nas w stronę świętowania Bożego Narodzenia, współgra prostota Maryi i zwyczajność jej odwiedzin u Elżbiety. Bóg zachęca nas dzisiaj, byśmy nie zamartwiali się naszym tak zwanym słabym startem. Może na miejsce naszego pochodzenia patrzymy dziś z pewnym zażenowaniem, może z żalem oceniamy naszych rodziców i warunki, w których wzrastaliśmy.
Homilia do młodzieży
23/12/18 o. Marcin Wrzos OMI
Gdy chcemy dotrzeć na kolejny poziom gry, szukamy wskazówek w Internecie lub korzystamy z tych, które oferuje nam gra czy znajomi. Bez nich męczylibyśmy się w drodze do celu. Pewnie byśmy tam dotarli, ale pewnie by nas to kosztowało znacznie więcej czasu. Albo zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby nie było znaków drogowych...?
Homilia do dzieci
23/12/18 Danuta Szelejewska
Ten kto wybiera się w podróż, czyni najpierw odpowiednie przygotowania: rezerwuje hotel, wybiera środek lokomocji, planuje trasę, spisuje zabytki warte zwiedzania, wreszcie pakuje plecak i punktualnie stawia się na miejscu zbiórki. Maryja nie miała czasu na planowanie, nie przygotowywała się specjalnie do drogi. Najważniejsza dla niej była możliwość pomocy Elżbiecie.