4 niedziela Adwentu
Sugestia programowa

Budowanie „królestwa sprawiedliwości, pokoju i radości w Duchu Świętym”

23/12/18 ks. Stanisław Dyk
Wskazanie na życie chrześcijanina przemienionego przez Ducha Świętego: Uczestnicy zgromadzenia liturgicznego doświadczyli rzeczywistości Nowego Przymierza – obecności królestwa Bożego, które objawia się „w sprawiedliwości, pokoju i radości w Duchu Świętym” (Rz 14, 17).
Teraz mocą Ducha mogą przedłużać to królestwo w swoim życiu, naśladując służebną postawę Maryi (…). Wyjście Maryi w góry może sugerować także wyjście w celu poszukiwania Boga, którego Maryja znajduje właśnie w Elżbiecie. Takie jest też wezwanie dla wiernych: Boga mogą znaleźć poprzez służebną i ofiarną miłość. W homilii warto także zachęcić wiernych, aby teraz – w przeddzień świąt – doprowadzili do zgody, pojednania, przebaczenia w swoich środowiskach życia. Można także wezwać ich do sprawiedliwości
społecznej i troski o potrzebujących – do bycia pasterzami wobec słabszych i „małych”. Tak właśnie buduje się królestwo Boże.
 
„W mocy Bożego Ducha”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2018/2019
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.