Polecamy
Miłosierdzie. Klucz do chrześcijańskiego życia
Kard. Walter Kasper
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,67 zł

Wszystkich Świętych

01/11/18
Duch Święty pomaga uczestniczyć w liturgii niebiańskiej i umacnia w drodze do świętości
01/11/18 Szymon Bojdo
Otóż zazwyczaj w tym dniu przepowiadacie głównie na cmentarzach, podczas masowych uroczystości. Pogoda u progu listopada bywa kapryśna, my z rodzinami, nierzadko z osobami starszymi, stoimy przy grobach, tłumy przemieszczają się. Często odbiór zakłóca po prostu szum przechodniów. Warto więc przygotować kilka zdań, które zapadną w serce, niż rozwijać długie przemówienie. Różnie bywa z nagłośnieniem, wiatrem, zatem lepiej powiedzieć coś, co łatwo będzie podać dalej, niż wielowątkową homilię. Dobrze byłoby na przykład usłyszeć o tym, że świętość jest zawsze działaniem Boga na dane czasy.
Homilia do dorosłych
01/11/18 ks. Paweł Wygralak
Warto przyjrzeć się życiu znanych świętych, aby przekonać się, że ich droga życia do świętości może być również naszą drogą, i że możemy się od nich bardzo wiele nauczyć. W czasie, kiedy tak wiele mówi się o wartości życia i nierozerwalności małżeństwa warto wspomnieć bł. Joannę Beretta Mola. Poznając jej życie, świadectwo bliskich osób, możemy w pierwszym rzędzie zobaczyć jej bliskość z Panem Bogiem i otwarcie na drugiego człowieka w życiu zawodowym, jako lekarz, i w życiu rodzinnym, jako żona i matka.
Homilia do dorosłych
01/11/18 ks. Wojciech Nowicki
Chrystus Pan daje nam dzisiaj osiem wskazówek, jak uczynić życie szczęśliwym. Szczęście, o którym mówi, w pełni osiągniemy wprawdzie dopiero wtedy, gdy dołączymy do naszych braci i sióstr w niebie, ale już teraz możemy doświadczać przedsmaku tego niekończącego się szczęścia niebiańskiego.
Homilia do młodzieży
01/11/18 ks. Maciej Przybylak
Uroczystość Wszystkich Świętych to nie chodzenie od grobu do grobu, od cmentarza do cmentarza, ale świętowanie i to nawet radosne świętowanie wszystkich, tych, którzy są już zbawieni, wszystkich tych, którzy są już w niebie, czyli tych, których możemy nazwać świętymi.
Homilia do dzieci
01/11/18 ks. Tomasz Rogoziński
Dzisiaj w dniu Wszystkich Świętych gromadzimy się na cmentarzu, przy grobach naszych bliskich. Zapewne część z nich cieszy się już przebywaniem w gronie wszystkich świętych, a jeszcze wielu z nich potrzebuje naszej modlitwy. Zwłaszcza jutrzejszy dzień niesie w sobie to przesłanie wzywające do modlitwy za nich, ale już dzisiaj chcemy zatrzymać się nad ich grobami, podziękować za dobro, które wnieśli w nasze życie, że przekazali nam wiarę i chcemy w ich intencji ofiarować odpust, przyjąć komunię i w modlitwie wołać o Boże miłosierdzie dla nich, aby w pełni mogli zjednoczyć się z Bogiem.