Polecamy
Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego... Kazania katechizmowe cz. I
ks. Piotr Ostański
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł

I Komunia Święta i Biały Tydzień

06/05/18 ks. Franciszek Zawadzki
Zacznijmy od tego, by uważnie Jezusa posłuchać. On – szczególnie do was drogie dzieci – mówi dzisiaj: „ Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! (…). Wy jesteście przyjaciółmi moimi… Nie wyście Mnie wybrali ale Ja was wybrałem… To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna”. Ależ mamy powód do świętowania. Pan Jezus nazwał nas swoimi przyjaciółmi! Mówi nam, że tak bardzo nas kocha, jak Bóg Ojciec ukochał Jego! Mówi, że chce wlać prawdziwą radość w nasze serca.
07/05/18 ks. Franciszek Zawadzki
W tzw. Białym tygodniu można wykorzystać zakładki przygotowane przez Święty Wojciech Dom Medialny – do rozdania dzieciom każdego dnia. Pięć zakładek nawiązuje do tematyki kolejnych dni tego tygodnia.
20/05/18 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Cel homilii: Ukazujemy Ducha Świętego, który wzmacnia swych wyznawców wieloma darami. Pouczamy dzieci pierwszokomunijne, że przyjmując dziś wielki Dar do swego serca – Jezusa Chrystusa w Komunii św. – są zobowiązane do dzielenia się Nim z wszystkimi ludźmi. Pomoce: Na czerwonych kartkach w kształcie ognistych płomieni wypisujemy dary Ducha Świętego. Czytania z uroczystości Zesłania Ducha Świętego rok B: Dz 2, 1-11; Ga 5, 16-25; J 15, 26-27; 16, 12-15.
21/05/18 ks. Andrzej Ziółkowski CM
W tzw. Białym Tygodniu można wykorzystać zakładki przygotowane przez Święty Wojciech Dom Medialny – do rozdania dzieciom każdego dnia. Pięć zakładek nawiązuje do tematyki kolejnych dni tego tygodnia. Czytania z tygodnia po Zesłaniu Ducha Świętego; w każdym dniu mottem homilii są słowa pieśni, hymnu lub piosenki religijnej.