Polecamy
Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Poradnik praktyczny
Jacques Vernay, Bénédicte Draillard
KSIĄŻKA
24,90 zł 21,90 zł

6 niedziela okresu zwykłego

Sugestia programowa
11/02/18 ks. Stanisław Dyk
Wskazanie na życie chrześcijanina przemienionego przez Ducha Świętego: Chrześcijanin przemieniony przez Eucharystię został uzdolniony do życia w jedności z Bogiem i braćmi (…). Wychodząc z Eucharystii, wierzący „pozostaje pod działaniem Ducha” (Ga 6,1), a dostrzegając ludzi żyjących w izolacji, przychodzi im z pomocą.
Homilia do dorosłych
11/02/18 Danuta Stankiewicz
Pragnienie oczyszczenia nakłoni nas do odwagi. Warto zachęcić w tym miejscu, aby otworzyć się na dar bojaźni Bożej, który ma być lękiem twórczym, a nie paraliżującym. To, że człowiek boi się wejść w relację z Chrystusem wynika z faktu, iż z naszej winy boimy się utracić to, co Bóg nam obiecał. Mając świadomość swojej grzeszności można byłoby tylko wołać: „Nieczysty, nieczysty!” (Kpł 13, 45). Jednak silnemu pragnieniu bycia uzdrowionym wychodzi naprzeciw Nowe Przymierze, które daje możliwość zbliżenia się do Chrystusa i proszenia Go: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” (Mk 1, 40).
Homilia do dorosłych
11/02/18 ks. Bartłomiej Poznański
Już św. Tomasz z Akwinu, zauważył że nasz Bóg najbardziej pragnie być w relacji z nami. Nieustannie poprzez różnego rodzaje sytuacje, chce komunikować się z człowiekiem. Mówi do nas przez głoszone słowo Boże i różne sytuacje życiowe...
Homilia do dorosłych
11/02/18 ks. Kazimierz Zdziebko OMI
Czy możemy sobie wyobrazić, aby dzisiaj ktoś tak potraktował człowieka chorego, jak traktowani byli owi trędowaci? Niewyobrażalne i nie do zaakceptowania. Każdy z nas doświadczył już w swoim życiu takiej czy innej dolegliwości lub nawet poważnej choroby, a kontakt z lekarzem rozpoczyna się już od pierwszych chwil naszego istnienia. To on ma nam pomóc zachować zdrowie w dobrym stanie, a kiedy przychodzi choroba, on jest tym, u którego szukamy pomocy.
Homilia do młodzieży
11/02/18 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Do nieprzyjemnego zdarzenia między chłopakami dwóch z klas doszło w czasie wielkopostnych rekolekcji. Zamiast na spotkanie z rekolekcjonistą, chłopcy poszli na boisko szkolne, aby – jak to się mówi – „pokopać sobie”. W trakcie gry mało co, a zrobiliby sobie nawzajem krzywdę. Wszystko przez to, że dwaj napastnicy w walce o piłkę po prostu pokopali się. Tak zwyczajnie, bez jakiejkolwiek refleksji, jak małe dzieci w piaskownicy wydzierające sobie zabawkę. A gdzie dwóch piłkarzy się bije, tam biją się obie drużyny. Oj, było niedobrze, bo sportowe emocje przerodziły się w agresję. Na domiar złego wychowawca nie wiedział o tej nagłej zamianie zainteresowań religijnych na sportowe. Gdy ustąpiło napięcie, to znaczy, gdy nadszedł któryś z nauczycieli, zrobiła się afera...
Homilia do dzieci
11/02/18 Danuta Szelejewska
Zapadła cisza. - Doktorze - powiedziała - jeśli Bóg wie, że na to zasługuję, po co więcej żądać? Dla mnie tylko to się liczy. Same te słowa znaczyły niewiele, ale wyraz jej oczu mówił o wiele więcej. Nagle doznałem olśnienia, pojąłem, jak bogate było jej życie i przeciwnie - jak puste moje” (por. A. J. Cronin, O pełni życia).