Modlitwa różańcowa za Ojczyznę - nabożeństwa dla dzieci

Z Maryją modlimy się z Polskę, naszą ojczyznę. Różaniec dla dzieci

01/10/18
W tym roku – już niedługo, 11 listopada – będziemy świętować 100-lecie niepodległości, dlatego przez cały październik chcemy modlić się za naszą ojczyznę, za to wszystko, co się na nią składa, co ją tworzy; chcemy otoczyć Polskę i wszystkich Polaków modlitwą różańcową, wypraszając z Maryją, z polskimi świętymi i błogosławionym błogosławieństwo i opiekę Bożą dla naszej ojczyzny.
Będziemy modlić się, by rozwijała się w pokoju i pomyślności, a wszyscy Polacy byli szczęśliwymi ludźmi, wspierającymi siebie wzajemnie z życzliwością i oddaniem.
Naszej codziennej modlitwie podczas nabożeństw różańcowych towarzyszyć będą, ale też modlić się razem z nami różne postaci naszych rodaków znanych i mniej znanych, świętych i błogosławionych, ale nie tylko. Wspominać będziemy też Polaków, którzy nie zostali ogłoszeni ani świętymi, ani błogosławionymi, nie są sługami Bożymi, ale na dobre zapisali się w pamięci serc i umysłów wielu Polaków.

Uzupełnieniem proponowanych poniżej intencji modlitwy na dni powszednie października (od poniedziałku do piątku) jest plansza z naszkicowaną mapą Polski i różańcem. Dzieci biorące udział w nabożeństwach październikowych będą mogły przyklejać na planszy obrazki (naklejki), przypominające o modlitwie w konkretnych intencjach naszej ojczyzny. Plansze i naklejki dla dzieci można nabyć w dziale sprzedaży spółki Święty Wojciech Dom Medialny (tel. 61 659 37 56 lub e-mail: sprzedaz@swietywojciech.pl). Więcej informacji na temat pomocy duszpasterskich przygotowywanych przez „Bibliotekę Kaznodziejską” oraz spółkę Święty Wojciech Dom Medialny można znaleźć na stronie www.swietywojciech.pl lub www.bkaznodziejska.pl.
 
oprac. ks. Maciej K. Kubiak
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.