Polecamy
Josemaria Escriva. Przekroczyć marzenia
Pedro Casciaro
KSIĄŻKA
39,90 zł 34,00 zł

28 niedziela okresu zwykłego

Homilia do dorosłych
14/10/18 ks. Stanisław Dyk
Wyjaśnienie tekstów świętych – odsłonięcie obchodzonego misterium: Jeśli teksty Lekcjonarza zinterpretuje się w kontekście misterium paschalnego, to wzorem właściwego podejścia do rzeczy materialnych okaże się sam Jezus. On to przed ukrzyżowaniem oddaje swoją szatę (rzeczy materialne) żołnierzom rzymskim, a wcześniej pozwala, aby przed Jego śmiercią namaszczono Go bardzo drogim olejkiem.
Homilia do dorosłych
14/10/18 Rafał Bernard
Umiejętność rezygnacji z tego, co moje. Często kojarzymy to tylko z dobrami materialnymi i nie utożsamiamy się z postawą bogatego człowieka ­– przecież nie jesteśmy bogaci. Ale chyba dotyczy to nie tylko spraw materialnych, ale także np. czasu, swojej racji, postawienia na swoim, swoich planów, wizji. Czyli rezygnacji z siebie na rzecz drugiego człowieka i planów Boga.
Homilia do dorosłych
14/10/18 ks. Robert Klemens COr
W spotkaniu Jezusa z przychodzącym do Niego człowiekiem dochodzi do wyjaśnienia, że przestrzeganie przykazań i prawa Bożego – choć jest słuszne i pożyteczne – nie gwarantuje jeszcze otwarcia bram wieczności. Można bowiem doskonale wypełniać przepisy i paragrafy ale serce mieć związane całkiem innymi sprawami.
Homilia do dorosłych
14/10/18 ks. Piotr Śliżewski
Ewangelia w relacji św. Marka pokazuje nam, że nie wystarczy mieć wyczytaną wiedzę. Nawet wprowadzanie jej w czyn okazuje się nie tym, czego chce Bóg. Aby dobrze korzystać z mądrości, potrzeba mieć z nią relację. Staje się to niemożliwe, gdy jest to tylko system przemyśleń. Kiedy Mądrość jest osobą, to jesteśmy w stanie to zrealizować. Pokochać ją...
Homilia do młodzieży
14/10/18 Szymon Bojdo
Podstawową sprawą w wędrowaniu Jezusa jest to, że chce On spotkać człowieka. Tak samo nam Jezus wychodzi na spotkanie w Eucharystii. I kiedy wsłuchujemy się w Jego słowo, gdy przystępujemy do sakramentu Eucharystii, dochodzi do niezwykłego spotkania z Nim.
Homilia do dzieci
14/10/18 bp Antoni Długosz
Gdy składamy życzenia, często padają słowa: „Żyj długo i miej dużo pieniędzy”. Dlatego wielu ludzi wypełnia kupon „totolotka” (pokazać), biorą oni udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych licząc na wygraną i powiększenie swoich pieniędzy. Wy także chce być bogaczami, by kupić sobie auto, motorówkę, podróżować dookoła świata, robić zakupy w sklepach. Powstaje dużo filmów, w których często występują ludzie napadający na banki, by stawali się bogaczami. Bywa, że niektórzy ludzie żyją po to, by gromadzić pieniądze (pokazać). One stają się jedynym celem ich życia...