W TYCH MIESIĄCACH

Zawsze czynić dobro i stawać się świętymi

01/09/18 ks. Maciej K. Kubiak
„Potrzeba wysiłku, aby zawsze czynić dobro i stawać się świętymi” – powiedział papież Franciszek do ministrantów, którzy pod koniec lipca przybyli z pielgrzymką do grobów apostolskich.
„Droga do świętości nie jest dla leniuchów, wymaga trudu” – dodał biskup Rzymu. „Starajmy się być dobrze zakorzenionymi w przyjaźni z Bogiem, wdzięcznymi za Jego miłość i pragnącymi służyć Jemu we wszystkim. Jedynie w ten sposób możemy dzielić dar Jego miłości z innymi”. Myślę, że słowa Franciszka skierowane do ministrantów mogą być inspiracją dla nas wszystkich w tych miesiącach, na początku nowego roku szkolnego.
Albowiem w tych miesiącach, we wrześniu i w październiku czeka na nas wszystkich sporo pracy duszpasterskiej a więc i wiele trudu. Po wakacyjnej przerwie wznowią swoje spotkania parafialne grupy dzieci, młodzieży i dorosłych, a życie parafialne zacznie się toczyć normalnym rytmem. Od dwóch lat „Biblioteka Kaznodziejska”, „Mały Przewodnik Katolicki” i Święty Wojciech Dom Medialny przygotowują dla duszpasterzy projekt „Niedziela z Owieczką”. Tak jest i w tym roku. Proponujemy komplet kart (obrazków) z Owieczką z fragmentem Ewangelii i zadaniem dla dziecka, baner z kieszenią, w której można umieścić plakat z tym samym obrazem, który dzieci otrzymają na swojej karcie (do wykorzystania podczas homilii), plakaty z zaproszeniem na niedzielną mszę świętą do umieszczenia w gablocie. Nowością jest pudełko w kształcie owczarni, w którym dzieci będą mogły gromadzić swoje obrazki. W „Bibliotece Kaznodziejskiej” – od września do czerwca – będziemy publikować szkice homilii do dzieci w ramach projektu „Niedziela z Owieczką” (rozwijające temat umieszczony na karcie dla dziecka).
Wrzesień minie szybko i nadejdzie październik, dlatego wraz z tym wydaniem „Biblioteki Kaznodziejskiej” oddajemy do rąk Czytelników suplement z tekstami do wykorzystania podczas nabożeństw październikowych. Znajdziemy w nim rozważania tajemnic różańcowych, przygotowane przez autorki i autorów, współpracujących z nami od lat oraz refleksje na temat ojczyzny, oparte na homiliach i przemówieniach św. Jana Pawła II, które mogą stanowić wprowadzenie do modlitwy różańcowej każdego dnia października. Każda refleksja kończy się zaproszeniem do modlitwy w konkretnej intencji, związanej z ojczyzną. Podobny układ mają też rozważania na nabożeństwa różańcowe dla dzieci. Obok zaproszenia do modlitwy za ojczyznę, znajdziemy też krótką prezentację jednej postaci z historii Polski, której postawa może być inspirująca nie tylko dla najmłodszych uczestników nabożeństw październikowych. Wspomniane rozważania dla dzieci są częścią pomocy duszpasterskiej, na którą składa się plansza z mapą Polski oraz komplet naklejek do przyklejenia na mapie (naklejki rozdawane są dzieciom po każdym nabożeństwie). Nasze pomoce mają mobilizować parafie i duszpasterzy, dzieci, młodzież i dorosłych do modlitwy za ojczyznę w związku z przypadającym w listopadzie 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Więcej informacji o wszystkich naszych pomocach duszpasterskich można znaleźć na stronach internetowych www.bkaznodziejska.pl lub www.swietywojciech.pl albo uzyskać telefonicznie +48 603 154 517 lub 61 659 37 56.
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.