Polecamy
40 dni z Bogiem 2020
KSIĄŻKA
3,50 zł 1,50 zł

20 niedziela okresu zwykłego

18/08/19 ks. Stanisław Dyk
Chrześcijanin „ochrzczony” w Duchu Świętym doświadcza Bożej miłości
18/08/19 Olaf Szczypiński
Warto wyjaśnić
Homilia do dorosłych
18/08/19 ks. Adam Kalbarczyk
Dlaczego chodzisz do kościoła? Czy wierzysz w Boga? Dlaczego jesteś chrześcijanką, chrześcijaninem? Odpowiedź na te pytania nie jest łatwa. Albowiem na pierwszy rzut oka życie codzienne chrześcijan nie różni się wiele od codzienności innych ludzi. Jemy to samo, pracujemy obok siebie, podobne są nasze sposoby spędzania czasu wolnego. Nie popełniamy ani więcej, ani mniej błędów. Nie żyjemy ani lepiej, ani gorzej. Gdzie leży więc różnica? Dostrzeżemy ją, gdy zapytamy o fundament naszego życia.
Homilia do dorosłych
18/08/19 ks. Łukasz Figurski
Pamiętaj, że Jezus, dając ci dziś powołanie do miłości, dokonuje rewolucji w twoim życiu. Zobaczysz, że ci, którzy do ciebie przychodzą, nieraz coś zabrać od ciebie, czy z tego co masz, proszą, przeszkadzają, oni są ci pomocą. Oni są dla ciebie pomocą, byś przestał żyć tylko dla siebie. Czasami trzeba po ludzku tracić. To sprzeczne jest z logiką tego świata, który krzyczy całym gardłem, bierz, wyrwij, rozpychaj się, dopominaj się natrętnie…
Homilia do dzieci
18/08/19 ks. Tomasz Rogoziński
Ogień ma przeróżne znaczenia. Ogień stosuje się do oczyszczania. Ogień daje światło w ciemnościach, a gdy jest zimno ogień ogrzewa dając ciepło, abyśmy nie zmarzli. Jednak wiemy, że wystarczy jedna mała iskra nieostrożnie zaprószona w suchy letni dzień, aby spłonął cały las.