Polecamy
Pozostać w prawdzie Chrystusa. Małżeństwo i Komunia w Kościele katolickim Best
seller
pod red. Roberto Dodaro
KSIĄŻKA
28,00 zł 23,80 zł

21 niedziela okresu zwykłego

25/08/19 ks. Stanisław Dyk
Mocą Ducha Świętego możemy poddać Ojcu naszą wolę
25/08/19 Rafał Bernard
Czy te obrazy łączy jakiś klucz?
Homilia do dorosłych
25/08/19 ks. Bartłomiej Kupś
Spójrzmy na człowieka przygotowującego się do bycia lekarzem lub księdzem. Musi on zdobyć określoną wiedzę i przejść właściwą formację. Trud i wysiłek studiowania, włożony w przygotowanie do przyszłych zadań, przyniesie konkretne owoce w postaci dobrej diagnozy i wyleczenia pacjenta w przypadku lekarza lub rozwoju życia duchowego, tych którzy pragną głębokiej relacji z Bogiem, w przypadku księdza. Osobiście bałbym się takich księży czy lekarzy, którzy nie są dobrze przygotowani do wykonywania swojej profesji.
Homilia do dorosłych
28/07/19 ks. Zbigniew Kosik
Z natury swej człowiek jest istotą kierującą się kalkulatorem. Dokładnie oblicza, sprawdza, porównuje zanim się zdecyduje, coś wybierze. Bilans przedsięwzięcia musi być dodatni, a zysk jak największy; oczywiście przy minimalnie niskim wkładzie własnym czasu, wysiłku, pieniędzy. Wówczas jest on gotowy podjąć ryzyko o tyle, o ile będzie zyskowne i opłacalne. Im bardziej jednak narasta stan samozadowolenia, tym większa pojawia się pewność unikania wszelakiego trudu. Po co zmieniać coś, co i tak już jest pewne, oczywiste i wystarczające.
Homilia do dzieci
25/08/19 bp Antoni Długosz
Wszyscy biegniemy w „wielkim maratonie” do nieba (obraz) – do Pana Boga. W tych „zawodach” nie ma ograniczonej liczby miejsc, czy ograniczonej liczby medali (obraz). Każdy może otrzymać złoty medal, zdobyć pierwsze miejsce. Wszystko zależy od tego, jaki wysiłek włożymy w wierność Bożym przykazaniom, jak będziemy pracować nad swoim zbawieniem.