Polecamy

3 niedziela wielkanocna

05/05/19 ks. Stanisław Dyk
Wierzący „oraz Duch Święty” dają świadectwo Zmartwychwstałemu
05/05/19 Szymon Bojdo
Zastanawia mnie…
Homilia do dorosłych
05/05/19 o. Marcin Wrzos OMI
Kim są „ci”, zgromadzeni na brzegu, na których wskazuje Mistrz? To Maryja, Jan i Nikodem, którzy nie uciekli od krzyża i nie zdradzili. To pytanie stawiało Piotra w okropnym porównaniu z nimi: Jezus pyta, czy bardziej Go kocha niż oni, a oni pewnie słyszeli.
Homilia do dorosłych
05/05/19 ks. Marcin Dera
Doświadczenie pokazuje, że tylko Bóg potrafi „nakarmić” człowieka sensem życia i poczucia autentycznego szczęścia. Trzeba tylko zauważyć własną niemoc i dostrzec przychodzącego do nas Chrystusa.
Homilia do młodzieży
05/05/19 ks. Jacek Zjawin
Skoro umarły z powodu moich (wszystkich) grzechów Chrystus zmartwychwstał, to znaczy że (wszystkie) moje grzechy są pokonane, że każda „śmierć” wynikająca z moich grzechów i z grzechów innych jest pokonana.
Homilia do dzieci
05/05/19 ks. Tomasz Rogoziński
Zmartwychwstały przychodzi nad brzeg jeziora z jeszcze jednego ważnego powodu. Słyszeliśmy przed chwilą, że apostołowie całą noc łowili i niestety nie odnieśli żadnych pozytywnych efektów, bowiem ich sieci pozostały puste. Wszystko się zmienia, kiedy nad brzegiem pojawia się Jezus i mówi do nich, aby zarzucili sieci po prawej stronie. Oni posłuchali, a wówczas dokonują cudownego połowu. Wszystko się zmienia, kiedy człowiek słucha i wykonuje polecenia Jezusa.