Polecamy
Przeciw banalizacji Jezusa
Gerhard Lohfink
KSIĄŻKA
44,90 zł 5,00 zł

6 niedziela wielkanocna

26/05/19 ks. Stanisław Dyk
Duch Święty Obrońcą i Opiekunem
26/05/19 Teresa Zatryb
Treść słowa miłość jest teraz tak bardzo zniekształcana i sponiewierana, że sądzę, iż należy je oczyszczać, przywracać mu na kazaniach prawdziwą treść.
Homilia do dorosłych
26/05/19 ks. Adam Kalbarczyk
Dopiero wtedy, gdy zaczynamy mówić językiem Jezusa, myśleć w Jego Duchu, możemy żyć Jego nauką. I tak jak można nauczyć się jakiegoś języka tylko wtedy, gdy się regularnie ćwiczy czy nawet przebywa przez dłuższy czas wśród ludzi mówiących tym językiem, tak trzeba zadomowić się w Piśmie Świętym, tzn. rzeczywiście je poznać, przyswoić sobie jego sposób myślenia, nasiąknąć jego duchem.
Homilia do dorosłych
26/05/19 ks. Maciej K. Kubiak
Pan Jezus przewidział problemy i trudności, które spotkają wspólnotę Jego uczniów – Kościół. Przewidział te, które pojawiły się krótko po Jego wniebowstąpieniu, i te, które widzimy dzisiaj. I dlatego zapowiada Ducha Świętego, Parakleta, Pocieszyciela, Obrońcę.
Homilia do młodzieży
26/05/19 s. Arletta Ziółkowska
Gdybyśmy skupili naszą uwagę tylko na tym, to trudno byłoby normalnie żyć. Każdy z nas nosi w sercu pragnienie pokoju. Nawet w składanych życzeniach mówimy: Życzę ci radości i pokoju serca. My chrześcijanie, wyznawcy Chrystusa, mamy być ludźmi pokoju. Aby tak było, musimy na nowo uwierzyć w słowa Chrystusa. Płyną one dzisiaj z Ewangelii: Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, ja wam daję.
Homilia do dzieci
26/05/19 Monika Zuber
Właśnie może w odpowiedzi na nasze słabości, Bóg nie chce zostawić nas w naszej codzienności samych? Jezus obiecuje nam, że Bóg zawsze będzie z nami, by nas wspierać – w świątyni, która jest najbliżej nas – w naszym sercu. Ta świątynia jest również dla nas ucieczką w chwilach smutku czy frustracji, kiedy możemy w swojej modlitwie powiedzieć wszystko, co nas boli, co nas osłabia i męczy. Bóg zawsze nas wysłucha, zawsze będzie chciał nas wesprzeć i dodać nam sił.