Polecamy
Franciszek dla mężczyzn
Markus Hofer
KSIĄŻKA
24,00 zł 20,40 zł

Boże Ciało

Sugestia programowa
20/06/19 ks. Stanisław Dyk
Wskazanie na życie chrześcijanina przemienionego przez Ducha Świętego: Wierzący umocnieni darem jedności i pokoju wracają do swego życia, aby tam wykorzystywać te dary poprzez troskę o ubogich i potrzebujących. Warto pamiętać w tym względzie o biblijnym kontekście Pawłowego tekstu o ustanowieniu Eucharystii.
Homilia do dorosłych
20/06/19 Patryk Jakubowski
Czy nauka o uzdrowieniu dokonywanym przez Chrystusa jest aktualna? Jak prosić o łaskę zdrowia i uzdrowienia? – to pytania, na które chętnie poszukam odpowiedzi w homilii głoszonej w mojej parafii w tym świątecznym dniu, Cud rozmnożenia chleba jest w moim odczuciu wskazaniem Boskiej logiki. Dla Boga nie ma nic niemożliwego, dla Boga jesteśmy równi, kochani i wpisani w stwórczy plan zbawienia.
Homilia do dorosłych
20/06/19 s. Noela Wojtatowicz CSFN
Procesja Bożego Ciała przypomina nam o obecności Jezusa pośród nas. Jest to obecność eucharystyczna. Najważniejszym elementem procesji jest bowiem Hostia niesiona przez kapłana w monstrancji. Pamiętajmy jednak, że ta Boża obecność nie ogranicza się do sakramentalnego znaku chleba. Jezus przemierza ulice naszych miast również w misterium Kościoła.
Homilia do dorosłych
20/06/19 ks. Kazimierz Kubat SDS
Ksiądz Alejandro poszedł we wskazane miejsce i zobaczył sprofanowaną Hostię. Była tak pobrudzona, że nie mógł jej spożyć. Włożył ją do naczyńka z wodą i schował do tabernakulum w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Kiedy w poniedziałek 26 sierpnia ks. Alejandro otworzył tabernakulum, stwierdził, że Hostia zamieniła się w krwistą substancję...
Homilia do dzieci
20/06/19 Danuta Szelejewska
Dobrze, że żyjemy w czasach i w kraju, w którym pieczywo można kupić w każdym sklepie. Pod dostatkiem jest chleba, bułek, rogalików, drożdżówek i ciasta. Różnorodność wypieków pozwala wybrać to, na co ma się największą ochotę. Tak jednak nie było zawsze. Chleba zabrakło ludziom, którzy zebrani wokół Pana Jezusa, z uwagą słuchali jego słów. Znalazł się wtedy ktoś, kto wprawdzie miał niewiele do jedzenia, ale podzielił się tym, co miał, z innymi.