Polecamy
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

Zesłanie Ducha Świętego

09/06/19 ks. Stanisław Dyk
Kościół komunią w Duchu oraz sakramentem zjednoczenia ludzi z Bogiem
09/06/19 Olaf Szczypiński
W tym kontekście chciałbym usłyszeć odpowiedź na następujące pytania: co oznacza, że uczniowie zostali napełnieni Duchem Świętym? Dlaczego zesłanie Ducha Świętego jest wypełnieniem i zakończeniem wydarzeń paschalnych?
Homilia do dorosłych
09/06/19 ks. Paweł Pacholak
Przyjdź Duchu Święty, ześlij z nieba wzięty światła Twego strumień. Aby nigdy nie pozwolić sobie wmówić, że jestem samowystarczalny, że nie potrzebuję żadnej pomocy, że znam najlepsze rozwiązanie dla mojego życia… Przyjdź, właśnie po to, abym nie tkwił w ciemności samotnego życia.
Homilia do dorosłych
09/06/19 ks. Radosław Rychlik
Potrzeba było daru Ducha Świętego. Potrzeba było tchnienia Bożego. Potrzeba było interwencji Trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej. Nadejście Ducha Świętego zapowiedział sam Chrystus i te słowa doczekały się realizacji. Duch Święty zstąpił z nieba. Uświęcił serca apostołów. Umocnił ich wiarę. Rozwiał wątpliwości. Napełnił Bożą mądrością. Po Pięćdziesiątnicy nic już nie było takie samo. Duch Święty odnowił oblicze ziemi.
Homilia do młodzieży
09/06/19 s. Urszula Kłusek SAC
Każdy z nas otrzymał w darze Ducha Świętego w dniu chrztu świętego. Skąd to wiemy? Spójrzcie na dzieci. Im mniejsze dziecko, im mniej wpływów zła i grzechu doświadczyło, tym bardziej jest ufne, czyste, spokojne, ciekawe świata i zachwycone wszystkim, co odkrywa. I co najważniejsze, w dziecku małym nie ma podstępu, kłamstwa, zamknięcia się w sobie.
Homilia do dzieci
09/06/19 ks. Dariusz Zuber
Pan Bóg odpowiedział na ich modlitwy. W pokoju, którym byli nagle zerwał się wiatr, a nad głową każdego z nich ukazał się nieduży płomień ognia, który wcale nie parzył. Ten ogień był znakiem Ducha Świętego, który w taki sposób wszedł do ich przestraszonych i smutnych serc. Dzięki Duchowi Świętemu uczniowie i uczennice Jezusa przestali się już bać i smucić.