Polecamy

Drogi krzyżowe dla dzieci

29/03/19 ks. Łukasz Bąbelek
Wprowadzenie: Kiedy kogoś kochamy możemy bez końca na tę osobę patrzeć. W Jezusa także możemy się wpatrywać w czasie adoracji, Mszy Świętej, na obrazy, które Go przedstawiają. Jednak w nabożeństwie drogi krzyżowej patrzymy na Jezusa, który cierpi, jest pokrwawiony i w końcu umiera. Nie bójmy się jednak na to patrzeć, nie bójmy się cierpienia i ran, bo one są widocznym dowodem miłości.
29/03/19 bp Antoni Długosz
Wprowadzenie: Panie Jezu, św. Paweł zachęca nas, abyśmy tak jak on słowem i czynem mówili o Tobie – Synu Bożym, ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Twoja krzyżowa droga, którą przyjmujesz jest dowodem, że towarzyszy jej Boża moc, jaka pochodzi od Boga Ojca. Z miłością do Ciebie chcemy iść za Tobą niosąc krzyż naszych obowiązków.
22/03/19 Lidia Lasota
Wprowadzenie: Od momentu pojmania w Ogrodzie Oliwnym Pan Jezus został zupełnie sam. Piotr, wmieszany w tłum z daleka obserwował losy Jezusa. Nie tylko Judasz zdradził Pana Jezusa. Wszyscy apostołowie zawiedli. Uciekli i ukryli się w różnych zakamarkach Jerozolimy. Tak bardzo bali się aresztowania. Panie Jezu! Nie martw się, że Twoi dorośli uczniowie Ciebie opuścili. My dzieci zostaniemy. Pójdziemy za Tobą. Otwórz nasze serca na wydarzenia drogi krzyżowej, byśmy znienawidzili każdy grzech, który przyczynił się do Twojej męki i śmierci.
22/03/19 Danuta Szelejewska
Wprowadzenie: Jest wiele dróg a każda z nich inna: piaszczysta, kamienista oraz żwirowa, gruntowa, szutrowa i asfaltowa, równa, wyboista, prosta i kręta a także wąska, szeroka, przelotowa czy dojazdowa. Jest nawet przecinająca niebo Droga Mleczna oraz pełna wyzwań Droga Bieszczadzka. Każda z dróg prowadzi do celu. Dla chrześcijanina cel jest jeden – łaska, wieczne szczęście z Bogiem, niebo. Idąc z Jezusem drogą krzyżową wpisuję się w historię świata, miłości, zbawienia.
22/03/19 s. Ines Krawczyk MChR
Wprowadzenie: Panie Jezu, przychodzimy do Ciebie podczas tej drogi krzyżowej, bo ty nas rozumiesz. Ty wiesz, co znaczy smucić się i bać. Wielki Piątek był takim dniem, kiedy smutku i lęku było więcej niż zwykle. Dlatego dziś chcemy razem z Tobą przejść tą drogę krzyżową, by opowiedzieć Ci i naszych lękach i napełnić się darami Twojego Ducha, który zabiera strach i daje odwagę.
08/03/19 ks. Grzegorz Świecarz
Wprowadzenie: Mimo że minęło już ponad 2000 lat od wydarzeń z Golgoty, to na zawsze zapisały się one w naszych sercach. Pan Jezus szedł na Wzgórze Czaszki, gdzie wykonywano wyroki śmierci. Było to miejsce, gdzie wywożono śmieci. W takim miejscu miał oddać swoje życie. Powróćmy na chwilę do tych wydarzeń, abyśmy mogli zobaczyć jak bardzo poświęcił się za nas Pan Jezus, abyśmy mogli być zbawieni. Pan Jezus umarł po to, abyśmy mogli żyć.