Polecamy
Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 5,00 zł

1 niedziela Wielkiego Postu

10/03/19 ks. Stanisław Dyk
Nie zatwardzajcie serc waszych jak w buncie, aby nie było w kimś z was przewrotnego serca niewiary
10/03/19 Olaf Szczypiński
W kontekście zaś pierwszego czytania rodzą się dodatkowe pytania – jak zmienia się znaczenie ofiary? Jaki ta zmiana ma wpływ na kult i jego charakter? I dlaczego fałszywe jest pojęcie ofiary, którym posługuje się diabeł we fragmencie Ewangelii?
Homilia do dorosłych
10/03/19 ks. Jacek Kacprzak
W celu naruszenia naszej relacji z Bogiem szatan uderza w niezwykle ważny obszar, jakim jest zaufanie Ojcu. Głodnemu Jezusowi sugeruje uczynienie cudu mogącego zaspokoić potrzebę pokarmu. Nie sposób jednak ograniczyć tej pokusy do kwestii naturalnych potrzeb ciała. Przyjmowanie pokarmu wiąże się bezpośrednio z utrzymaniem biologicznej egzystencji, stąd pozbawienie pokarmu naturalnie łączy się z lękiem o własne życie. Pokusa ma naruszyć zaufanie Jezusa do Ojca.
Homilia do dorosłych
10/03/19 ks. Marcin Chudzik
Wielki Post jest czasem, aby poradzić sobie z naszym grzechem, naszym oddzieleniem od Boga. Pokuta oznacza więcej niż żal, że dryfowaliśmy i ulegliśmy pokusie. Święty Marek podsumował podstawowe przesłanie Jezusa, Jego królestwa, nadszedł Jego rząd miłości. Mamy żałować i wierzyć w Ewangelię. Jezus nigdy wprost nie powiedział nikomu, aby pokutował, ponieważ oznaczałoby to, że niektórzy ludzie muszą pokutować, a inni nie. Prawdą jest to, że wszyscy musimy pokutować.
Homilia do młodzieży
10/03/19 s. Urszula Kłusek SAC
Pokusy są normalnym doświadczeniem w życiu chrześcijanina. Każdy, kto chce iść drogą wiary i wierności słowu Pana, będzie kuszony. Jeśli ktoś nie doświadcza kuszenia, to bardzo niebezpieczny znak. Może to bowiem oznaczać, że człowiek taki nie idzie drogą Bożą.
Homilia do dzieci
10/03/19 Lidia Lasota
Nasze sumienie można porównać do kompasu, ale tylko wtedy, gdy reaguje na dobro i zło. Nasze sumienie może spełniać funkcję kompasu i wskazywać nam właściwy kierunek na naszych życiowych drogach. Ono podobnie jak kompas mówi nam czy wybrać drogę w prawo czy w lewo? Pierwsze zadanie dla nas wszystkich na Wielki Post: uważnie wsłuchiwać się w swoje sumienie i codziennie wieczorem robić rachunek sumienia.