Polecamy
Przeciw banalizacji Jezusa
Gerhard Lohfink
KSIĄŻKA
44,90 zł 5,00 zł

2 niedziela wielkanocna

Sugestia programowa
28/04/19 ks. Stanisław Dyk
Rozpoznanie misterium Chrystusa obecnego w obrzędach liturgicznych: Jako pierwsi w paschalne misterium przemiany wchodzą ochrzczeni. Mocy Zmartwychwstałego i Jego miłosierdzia doświadczają w Eucharystii.
Homilia do dorosłych
28/04/19 Iwona, Andrzej Tomaszewscy
Czy w zwykłym życiu – bez niezwykłych wydarzeń – można spotkać Chrystusa zmartwychwstałego? Czy sceptycyzm (np. św. Tomasza) jest grzechem?
Homilia do dorosłych
28/04/19 ks. Szymon Bajon
W każdym z nas jest coś z Tomasza. Który chciałby dowodów, którego ręce kierują się ku Jezusowym ranom, aby ich dotknąć, aby się przekonać, aby mieć pewność... Pewnie nieraz sami mówiliśmy: Boże, daj znak, Boże udowodnij, Boże pokaż swą moc, obdarz mnie pokojem!
Homilia do dorosłych
28/04/19 ks. Łukasz Figurski
Pytasz czym jest miłosierdzie? Może łatwiej go doświadczyć niż o nim mówić. Jak je nazwać? Miłością przebaczającą, źródłem nadziei… Ale kiedy go doświadczasz w konfesjonale, w Eucharystii, która jest pamiątką ofiary złożonej na Golgocie to z piersi jakoś samo wyrywa się: Jezu, ufam Tobie.
Homilia do młodzieży
28/04/19 ks. Artur Filipiak
Tomasz nie widzi, by w życiu pozostałych uczniów cokolwiek się zmieniło. Są tylko słowa. Nazywamy go niewiernym, ale to właśnie dzięki niemu Ewangelia przekazuje ten wzruszający opis spotkania z Chrystusem.
Homilia do dzieci
28/04/19 bp Antoni Długosz
Czy myśleliście o tym, jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy nie mieli spowiedzi? Każdy z nas chodziłby z worem grzechów przez całe życie. Po dobrze przygotowanej i przeżytej spowiedzi Pan Jezus odpuszcza i unicestwia nasze grzechy. Dlatego rozpoczynamy nowy etap życia bez odpuszczonych grzechów.