Polecamy
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł

3 niedziela Wielkiego Postu

24/03/19 ks. Stanisław Dyk
Chrześcijanin napojony Duchem Świętym wydaje owoce nawrócenia
24/03/19 Szymon Bojdo
Jakże inny krzew pojawia się w pierwszym czytaniu. Wobec tego bezowocnego z Ewangelii, ten przynosi konkretne spotkanie z Bogiem. Również nie ma on owoców, ale płonie nie spalając się. Jest to w moim odczuciu dość dziwne spotkanie: Bóg dobrze zna imię Mojżesza, ale nie wyjawia swojego imienia. Zastanawiające jest, dlaczego Bóg nie daje Mojżeszowi żadnego znaku, potwierdzenia, że właśnie rozmawiali i że człowiek otrzymał od niego niezwykłą misję. Czy mielibyśmy taką wiarę, by wypełnić nietypowy nakaz Boga?
Homilia do dorosłych
24/03/19 ks. Paweł Wygralak
Pan Jezus staje dzisiaj przed swoimi uczniami i porusza temat nawrócenia. Okazją do tej katechezy były wydarzenia, które miały miejsce w Galilei i w Siloe. Zginęło wielu ludzi. Niektórzy słuchając informacji o tych tragicznych zdarzeniach, uważali, że ci ludzie zginęli, ponieważ byli grzesznikami. Zatem ta gwałtowna, tragiczna śmierć odczytywana była jako kara za grzechy. Nie tak to widział nasz Zbawiciel.
Homilia do dorosłych
24/03/19
Problemem jest nawrócenie człowieka, który musi zgodzić się na życie. Musi otworzyć swoje serce i umysł na przyjęcie łaski, na przyjęcie miłości. Ojciec w niebie zatroszczył się już o wszystko, nawet jak ludzie coś zepsują, dojdzie do wypadku, choroby, czy bezsensownej śmierci - kto kocha Boga - nie umiera. Jego miłość jest naszym ratunkiem.
Homilia do młodzieży
24/03/19 ks. Maciej Przybylak
Największym jednak naszym problemem duchowym dzisiaj, nie jest słowo, które wzywa do nawrócenia i do zmiany życia. Wiemy, że to trzeba zrobić. Naszym problemem jest czas, kiedy należy to zrobić, bo najlepiej nawrócenie odłożyć na później. Jakże wielu młodych tłumaczy sobie, że na kościół to będzie czas na emeryturze, na modlitwę to będzie czas na starość, a na ustatkowanie się to będzie czas, jak przeminie młodość. Jakże często przypominamy to drzewo figowe bezpłodne, niewydające żadnego owocu, bo jeszcze nie teraz…
Homilia do dzieci
24/03/19 Danuta Szelejewska
Czynić dobro każdego dnia wcale nie jest łatwym zadaniem. Nie wolno nam jednak z niego rezygnować, ponieważ mamy zapewnioną stałą opiekę samego Boga. Wiedzieli już o tym wędrujący przez pustynię Izraelici, do których powracający z góry Mojżesz powiedział: „Jestem, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia” (Wj 3, 15).