Polecamy
Josemaria Escriva. Przekroczyć marzenia
Pedro Casciaro
KSIĄŻKA
39,90 zł 34,00 zł

Co miesiąc - adoracje, nabożeństwa

07/03/19 ks. Maciej K. Kubiak
Dowód tożsamości chrześcijanina Teksty nabożeństwa można wykorzystać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca lub w innym dniu – najlepiej na początku Wielkiego Postu, jako modlitewne wprowadzenie w przeżywanie tego okresu liturgicznego. W tym miesiącu proponujemy rozważanie błogosławieństw, które Jezus proponuje nam jako najpewniejszą drogę do świętości.
04/04/19 ks. Maciej K. Kubiak
Świętymi bądźcie Teksty nabożeństwa można wykorzystać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca lub w innym dniu. W tym miesiącu wracamy do rozważania błogosławieństw, które Jezus proponuje nam jako najpewniejszą drogę do świętości. Wielki Post sprzyja kroczeniu tą drogą.
01/03/19 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Wystawieni na próbę Pomyślmy teraz o tych małżeństwach, które się rozpadły. Może znamy okoliczności i doskonale wiemy, kto z małżonków popełnił większą winę, kto bardziej zaniedbał miłość – ona czy on. Zostawmy na boku kwestię oceny moralnej. Czystym sercem obejmijmy ich oboje, ukochajmy ich, otoczmy siecią miłości, modlitwy, pamięci.
01/03/19 Danuta Szelejewska
Zapłata za miłość Nikt nie ma wątpliwości, że pokój na świecie jest jedną z najważniejszych spraw, którym należy poświęcić mnóstwo uwagi. Brak wzajemnego zrozumienia i zgody może bowiem bardzo szybko doprowadzić do kłótni, niepotrzebnych konfliktów a nawet wojny. Wsłuchując się w treść dzisiejszej Ewangelii, odnosi się odwrotne wrażenie. Jest ono jednak takim tylko pozornie, ponieważ w słowach Pana Jezusa ukryta została najbardziej skuteczna recepta na szczęście: „Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz (…). Kto chce znaleźć swe życie, straci je. A kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je” (Mt 10, 34. 39).
05/04/19 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Skrycie czy jawnie? Czasami jest tak, że nie lubimy występować oficjalnie. Chcemy być anonimowi. Denerwuje nas, gdy ktoś wymienia nasze imię, nazwisko, zawód, wykształcenie. Nie chcemy tego. Dzieje się też tak w kwestii wiary. Nie chcemy, aby ktoś nas sklasyfikował: Ona jest katoliczką! On jest katolikiem!
05/04/19 Danuta Szelejewska
Fundament codziennego życia Starajmy się tak żyć, by grzech nie przesłonił nam prawdziwych wartości. Ponieważ cechą charakterystyczną chrześcijanina jest bogate wnętrze, winien on obficie korzystać z otrzymywanych łask. Przy Bożej pomocy podoła codziennym obowiązkom, zrealizuje zamierzone działania oraz wywiąże się z podjętych postanowień.