Polecamy
Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Poradnik praktyczny
Jacques Vernay, Bénédicte Draillard
KSIĄŻKA
24,90 zł 8,00 zł

2 niedziela okresu zwykłego

Sugestia programowa
20/01/19 ks. Stanisław Dyk
Wskazanie na życie chrześcijanina przemienionego przez Ducha Świętego: Doświadczenie Bożej miłości prowadzi chrześcijanina do przeżywania swego życia w perspektywie głębokiego zaufania. Wiara w bliskość Boga, Jego solidarność z nami leczy z nieufności, która jest korzeniem wszelkiego zła.
Homilia do dorosłych
20/01/19 Patryk Jakubowski
Co Kościół mówi o cudach? Czym są cuda? Czy to tylko mityczne i życzeniowe pragnienia? Jakie jest oficjalne nauczanie Kościoła o cudach? Czy cudu możemy doświadczać również teraz, w naszych bieżących sprawach i naszej codzienności?
Homilia do dorosłych
20/01/19 o. Maciej Biskup OP
W pamięci mam końcową scenę filmu „Austeria” Jerzego Kawalerowicza według powieści Juliana Stryjkowskiego, w której – jak to często dzieje się w piątek pod Murem Płaczu w Jerozolimie w dniu rozpoczęcia szabatu – chasydzi w radosnym nastroju tańczą i śpiewają dla Pana.
Homilia do dorosłych
20/01/19 ks. Piotr Śliżewski
Poniżej publikujemy szkic homilii do dorosłych i do dzieci, który można wykorzystać z okazji obchodzonych w tym czasie dni babci i dziadka (21 i 22 stycznia).
Homilia do dorosłych
20/01/19 o. Marcin Wrzos OMI
Ludzie Koryntu mieszkali na styku szlaków handlowych – byli bogaci. Było wśród nich wielu wykształconych ludzi, lekarzy, filozofów – byli mądrzy. Znamy określenie „córy Koryntu”, bo właśnie w tym mieście rozpowszechniona była prostytucja związana z mieszczącą się na wzgórzu świątynią Afrodyty. Chrześcijanie w Koryncie lubili chwalić się tym, co posiadają, a także charyzmatami, bo prorokowali, mówili językami, uzdrawiali, głosili przekonujące katechezy – o czym dziś słyszeliśmy. Z czasem bardziej sobie zaczęli przypisywać te dary niż Bogu. Dlatego zdenerwowany Paweł napisał do nich hymn o miłości...
Homilia do młodzieży
20/01/19 ks. Maciej Przybylak
Czasami totalnie spłycamy czy wręcz szyderczo tłumaczymy sobie ten fragment, gdy skupimy się tylko na winie. Możemy usprawiedliwiać się sami tymi słowami Biblii, gdy siadamy do picia i zaczynamy imprezę. No bo przecież nawet sam Pan Jezus namnożył alkoholu, aby go nie zabrakło. Czy Jezus rzeczywiście chciał, aby goście wesela jeszcze więcej pili wina? Niekoniecznie. Tak naprawdę, ta Ewangelia nie ma wiele wspólnego z alkoholem. O co w tym tekście chodzi?