Polecamy

7 niedziela okresu zwykłego

Sugestia programowa
24/02/19 ks. Stanisław Dyk
Wskazanie na życie chrześcijanina przemienionego przez Ducha Świętego: Wierzący w Eucharystii zaczerpnął Bożej miłości i miłosierdzia. Teraz, upodobniony do Chrystusa, może dawać świadectwo chrześcijańskiego przebaczenia. Chrześcijanin poruszony przez Ducha okazuje miłosierdzie swym nieprzyjaciołom.
Homilia do dorosłych
24/02/19 Olaf Szczypiński
Chciałbym usłyszeć wyjaśnienie, co w tradycji starotestamentowej oznacza włócznia oraz bukłak oraz odpowiedź na następujące pytania: czy można wydarzenie z pierwszego czytania interpretować jako zapowiedź panowania Dawida? Czy włócznia i bukłak to atrybuty pomazańca Bożego? Dlaczego akurat te przedmioty zabrał Dawid? Czemu je oddał na wierzchołku góry?
Homilia do dorosłych
24/02/19 ks. Marek Piedziewicz
Młody Dawid, o którym przed chwilą słyszeliśmy, mógł zemścić się na królu Saulu, który od dłuższego czasu go ścigał. Historia obydwu mężczyzn jest przedziwna. Saul został wybrany na pierwszego króla w dziejach Izraela. Ponieważ sprzeniewierzył się swojej misji Bóg wybrał, jeszcze za jego życia, Dawida na jego następcę...
Homilia do dorosłych
24/02/19 ks. Kazimierz Kubat SDS
W dzisiejszym świecie nie dochodzić swoich praw na drodze sądowej, nie upominać się o swoje, nadstawiać drugi policzek, nie dopominać się swego, jest - co najmniej - nieporozumieniem, o ile nawet nie głupotą. Rzeczywiście jest to logika nie z tego świata. Myślę, że trzeba jednak próbować wejść głębiej w „filozofię” tego fragmentu Ewangelii...
Homilia do młodzieży
24/02/19 ks. Artur Filipiak
Jezus naprawdę to powiedział! Kochajcie waszych nieprzyjaciół! Chciałoby się w pierwszej chwili pokręcić z niedowierzaniem głową i zawołać: „Panie Jezu, co Ty wygadujesz?”. Z szacunku do Pana Jezusa nie będziemy krzyczeć… Ściszymy głos i pokornie zapytamy: „Panie, czy Ty tak na serio? (...).
Homilia do dzieci
24/02/19 ks. Konrad Zygmunt
Rozmawiamy o miłości: przypomnijmy sobie, co dzisiaj usłyszeliśmy we fragmencie Ewangelii o niej, co chce nam przekazać Jezus? Były to słowa wyjątkowe! Kogo mamy kochać? (rozmowa z dziećmi). Mamy miłować naszych nieprzyjaciół. Pan Jezus powiedział też taki bardzo znaczący przykład. O której części naszego ciała wspomniał Jezus? (o policzku). Co nam powiedział? (...).