Polecamy
Pozostać w prawdzie Chrystusa. Małżeństwo i Komunia w Kościele katolickim Best
seller
pod red. Roberto Dodaro
KSIĄŻKA
28,00 zł 23,80 zł

Uroczytość Objawienia Pańskiego

06/01/19 ks. Stanisław Dyk
„Powstań, świeć, Jeruzalem, bo przyszło twe światło i chwała Pana rozbłyska nad tobą”
06/01/19 Szymon Bojdo
Dalej moją uwagę skupia jeszcze inne wspomnienie. Miesiąc temu obchodziliśmy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. I oto teraz widzimy do jakiego króla przychodzą mędrcy. Komu oni oddają pokłon? Czy siedzącemu na tronie mocarzowi? Czy wielkiemu dowódcy? Otóż nie! Przybysze biją pokłony przed dzieckiem, przed niemowlęciem. Dlaczego akurat w ten czas, kiedy Jezus był bezbronny, a za chwilę narażony na ogromne niebezpieczeństwo, stał się tym, w którym został objawiony światu? Czy nie lepiej byłoby, żeby mędrcy przybyli w czasie jednego z tych kazań, które wygłaszał, gromadzących ogromne tłumy?
Homilia do dorosłych
06/01/19 ks. Adam Kalbarczyk
Z dzisiejszą ewangelią wiąże się wiele legend, np. opowieść o czwartym królu, który odłączył się od pozostałych, zboczył z drogi, a mimo to wiele razy spotykał niepostrzeżenie Pana, którego szukał. Ten legendarny czwarty król to my, a historia mędrców ze Wschodu jest również naszą historią. Bóg objawia się także i nam: wśród zwyczajnych, codziennych spraw przychodzi do nas Król świata, Sługa Boga i ludzi.
Homilia do dorosłych
06/01/19 ks. Zbigniew Kosik
Wspomina o tym w swej proroczej wizji Izajasz, który opisując pojawienie się Bożej chwały, światła nad wybranym miastem Jeruzalem, wskazuje, iż to niezwykłe zjawisko stanie się impulsem do wędrówek narodów. Będę one przychodzić w jednym celu: oddać hołd Mesjaszowi, który się narodzi (Iz). To powód do szczególnej radości oraz wdzięczności Stwórcy, pozwalającemu każdemu człowiekowi skorzystać z daru łaski. Z tego przywileju skorzystał św. Paweł.
Homilia do młodzieży
06/01/19 ks. Wojciech Silski
W pierwszej kolejności oświeceni zostają ubodzy – nieuczeni, prości pasterze, nie dlatego, że Słowo Wcielone bagatelizuje wysiłki intelektualne człowieka, ale dlatego że ukazuje priorytet prostej wiary umieszczonej w sercu człowieka, wiary, która zbawia. W królestwie Jezusa, inaczej niż w ludzkich systemach – ubodzy są uprzywilejowani, a mędrcy – możni i mądrzy tego świata będą oświeceni o tyle – o ile uniżą się przed pozornie bezbronnym Bogiem – Dzieciną.
Homilia do dzieci
06/01/19 Monika Zuber
Odnaleźć wielki skarb Wiele lat temu Bóg zaprosił w podróż mędrców, którzy podążali za gwiazdą. Sny i wyjątkowa gwiazda prowadziły ich do nowo narodzonego Jezusa. I chociaż wskazówki, jakie dostawali bardziej były zagadką niż konkretną informacją, ciekawość, głód wiedzy i silne przekonanie o słuszności własnej wyprawy – prowadziły ich do obcego kraju, by w końcu odnaleźć wielki skarb: Mesjasza.