Polecamy
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł
22 niedziela okresu zwykłego
Sugestia programowa

Chrystus zaprasza na ucztę Eucharystii i uzdrawia z pychy

01/09/19 ks. Stanisław Dyk
Rozpoznanie misterium Chrystusa obecnego w obrzędach liturgicznych: Chrześcijanin ma pójść za Jezusem drogą „ciasnych drzwi”, drogą cichości i pokory. Ponieważ jednak jest człowiekiem skażonym grzechem, „w którym nasienie zła zapuściło korzenie” (pierwsze czytanie), to pójście za Jezusem jawi mu się jako rodzaj ciężkiego „jarzma”. Jednak uczestnicząc w Eucharystii, uświadamiamy sobie, że to Chrystus jako pierwszy poniósł owo jarzmo krzyża.
Teraz, gdy ono się uobecnia, włącza nas w to zbawcze wydarzenie i mocą Ducha zaszczepia w nas swoje dążenia. Uwalnia od oporów. W ten sposób brzemię staje się lekkie. Gdy w życiu codziennym za- kosztujemy skutków życia na wzór Jezusa, to okaże się także słodkie. W homilii warto także wspomnieć, że Eucharystia jest ucztą, na którą sam Jezus zaprasza nas wszystkich – grzeszników, którzy nie mają jak Mu się „odwdzięczyć”.
 
„W mocy Bożego Ducha”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2018/2019
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.