Polecamy
Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego... Kazania katechizmowe cz. I
ks. Piotr Ostański
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł

30 niedziela okresu zwykłego

Sugestia programowa
27/10/19 ks. Stanisław Dyk
Rozpoznanie misterium Chrystusa obecnego w obrzędach liturgicznych: W Eucharystii mamy dostęp „do wiernej miłości Ojca, który dał nam swego Syna”. Mamy udział w Duchu, który wprowadza nas w synowską relację z Ojcem. Tu i teraz Jezus modli się w nas i z nami. Dzięki Jego mocy możemy pragnąć tego, czego pragnęło serce Syna – tylko tego, co podoba się Ojcu.
Homilia do dorosłych
27/10/19 Patryk Jakubowski
Bóg wysłuchuje modlitwy skruszonego grzesznika. Jak jest z naszą modlitwą? Czy da się jednoznacznie stwierdzić, że nasze modlitwy nie są wysłuchane? Zdarza się, że czujemy się opuszczeni i niewysłuchani. Jak wznosić modlitwę błagalną – modlitwę prośby, aby nie sprowadzać Boga do funkcji „złotej rybki” spełniającej życzenia. Warto chyba uczynić refleksję nad sensem modlitwy, jej rodzajem i istotą.
Homilia do dorosłych
27/10/19 o. Marcin Wrzos OMI
Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny - To ważny czas dla Kościoła, kiedy mamy zrozumieć, że trzeba nam – jak pisał papież Franciszek w liście ustanawiającym kończący się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – „na podjęcie z wielką odwagą «opcji misyjnej» zdolnej przemienić wszystko, aby zwyczaje, style, rozkład zajęć, język i wszystkie struktury kościelne stały się odpowiednią drogą bardziej dla ewangelizowania współczesnego świata, niż do zachowania aktualnego, bezpiecznego stanu rzeczy”.
Homilia do dzieci
27/10/19 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Pani katechetka zapowiedziała ósmoklasistom sprawdzian. Uczniowie mieli dwa tygodnie na przygotowanie się do tego zadania. W danym dniu cała klasa w ciszy pisała wypracowanie. Klasówka wyglądała w ten sposób: Najpierw nauczycielka przeczytała ten fragment Ewangelii, który przed chwilą usłyszeliśmy, a następnie uczniowie mieli napisać rozmowę albo z faryzeuszem, albo z celnikiem. Interpretacja była dowolna...
Homilia do dzieci - Niedziela z Owieczką
27/10/19 ks. Łukasz Bąbelek
W homilii chcemy pokazać dzieciom jak ważne jest, aby żyć w prawdzie o sobie samym. Dzieci na ogół, zwłaszcza gdy chodzi o ich życie nie kłamią, jednak czasami koloryzują albo coś specjalnie wymyślają na swój temat czy swojej rodziny, traktując to raczej jako swego rodzaju zabawę. Można jako pomoc użyć dwóch koszyków. Do jednego wkładamy kwiaty, cukierki, małe zabawki. Do drugiego kamienie, trochę ziemi, jakieś zabrudzone rzeczy.