Polecamy
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

14 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe
05/07/20
Poznanie Chrystusa prowadzi do komunii
Sugestie słuchacza
05/07/20 Szymon Bojdo
„Przyjdźcie do Mnie…” – wydaje się to być takim prostym rozwiązaniem, wystarczy tylko przyjść, a nasze troski miną. Już sam proces przyjścia może być bardzo trudny, czasami jakoś ustawiamy się z naszym życiowym cierpieniem, przyzwyczajamy się do niego. Nie jest ono wygodne, ale to doświadczenie, które znamy. Dlaczego więc warto przyjść do Jezusa?
Homilia do dorosłych
05/07/20 ks. Paschalis Kowalski
Chrześcijanin, człowiek wierzący, jest w szczególnie uprzywilejowanej sytuacji. Może w trudnościach szu­kać pomocy nie tylko u ludzi. Sam Bóg wychodzi mu naprzeciw. Usłyszeliśmy dziś w pierwszym czytaniu słowa proroka, który wzywał nie tylko mieszkańców Jerozolimy, ale również nas, do radości z powodu nadejścia Mesjasza.
Homilia do dorosłych
05/07/20 ks. Robert Klemens COr
W teologii jednym z przejawów „życia według Ducha” jest trwała zdolność umysłu i woli do czynienia dobra w odniesieniu do prawa naturalnego, dekalogu i Kazania na Górze, czyli cnota. Biblijni ludzie prostego serca, to ci, którzy praktykują cnoty. We współczesnym świecie pojęcie cnoty zostało zdewaluowane i ogranicza się najczęściej tylko do potocznego znaczenia jakim jest dziewictwo.
Homilia do dzieci
05/07/20 ks. Tomasz Rogoziński
Czego zatem w tym wakacyjnym czasie możemy uczyć się od Pana Jezusa? Przede wszystkim przyjmowania z wiarą i ufnością Jego słowa, które kieruje do nas w Ewangelii. On pragnie, by i naszą postawę przenikał duch prostoty, byśmy przed Panam Bogiem nie kombinowali, nie udawali kogoś innego, nie pudrowali grzechów, ale stawali przed Nim w prawdzie i szczerości.