Polecamy
Mesco dux Polonie baptizatur
Rada Społeczna przy Arcybiskupie Metropolicie Poznańskim
KSIĄŻKA
30,00 zł 25,50 zł

16 niedziela okresu zwykłego

19/07/20
Chrystus najpełniej działa w celu przemiany człowieka w Eucharystii
Sugestie słuchacza
19/07/20 Rafał Bernard
Cierpliwa dobroć Boga. Spojrzenie z dystansu, jakby poza czasem. Jakby Bóg obejmował szerszy horyzont i widział naraz różne scenariusze ludzkiego życia. Jakby dostrzegał szansę na dojrzałą „pszenicę” tam, gdzie ludzkie „chwasty” jej nie zapowiadają. Czyż przedwczesna eliminacja nie byłaby pomyłką, wręcz stratą? Dlaczego nam brakuje takiej cierpliwości?
Homilia do dorosłych
19/07/20 ks. Adam Kalbarczyk
Każdemu, kto na własnej skórze doświadczył już kiedyś zła w jakiejkolwiek formie, ciśnie się na usta pytanie: Dlaczego Bóg na to pozwala? Dlaczego natychmiast nie zsyła kary na tych, którzy czynią nam zło? Czyż nasz świat nie byłby dużo lepszy, gdyby Bóg wkraczał weń tak samo zdecydowanie jak bohaterowie westernów? Przypowieść o chwaście wśród zboża, którą Kościół dziś odczytuje, daje na te pytania zaskakującą odpowiedź: dobro i zło są w naszym świecie tak bardzo ze sobą splecione, że ten, kto próbowałby wyrwać zło z korzeniami, zniszczyłby jednocześnie dobro. Przyniosłoby to zatem więcej szkody niż pożytku. To prawda, że zazwyczaj łatwo odróżnić dobro od zła.
Homilia do dorosłych
19/07/20 ks. Konrad Sulmirski
Tymczasem królestwo Boże – zgodnie z definicją teologii biblijnej – jest niczym innym jak panowaniem Boga w ludzkich sercach. Czy coś takiego mogłoby być wprowadzone nagle, definitywnie, a tym bardziej – siłą? Dzisiejsza ewangelia wyraźnie temu zaprzecza.
Homilia do dzieci
12/07/20 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Kobieta z dzisiejszej ewangelii też potrafiła upiec chleb i inne placki. Wpierw robiła zaczyn, dodawała mąkę, wodę, sól i jakieś inne składniki, a potem takie ciasto rosło. Po pewnym czasie wkładała ciasto do pieca. A potem po całym domu rozchodził się wspaniały zapach pieczywa. Pan Jezus wykorzystał tę codzienną pracę w przypowieści o zaczynie.